Grób Powstańców Styczniowych gotowy na Wszystkich Świętych

1

Związek Piłsudczyków RP oddział Szczuczyn opiekuje się Grobem Powstańców Styczniowych od czterech lat (odkąd rozpoczął działalność oddział w Szczuczynie).
W tym roku powstał pomysł całkowitej odnowy zniszczonego czasem i warunkami atmosferycznymi pomnika, który do tej pory istniał w formie pojedynczego grobu z dwoma krzyżami. Postanowiono rozdzielić pomnik na dwa oddzielne groby otoczone kostką brukową. Zakupiono również granitowe płyty z wygrawerowanymi napisami.
Wszelkie koszty związane z renowacją i utrzymaniem pomnika zostały pokryte przez ZP RP Szczuczyn.  300 zł pozyskano od sponsora, 1320 zł (płyta) z prywatnych pieniędzy Anny i Adama Jagusz. Położeniem kostki brukowej we własnym zakresie zajęli się (Adam Jagusz, Ryszard Skrodzki i Sylwester Wysocki). Kostkę brukową do ułożenia wokół grobów pozyskano dzięki pomocy Pana Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego.

Jak mówi Adam Jagusz odnośnie swojego udziału w tym przedsięwzięciu „Jeśli ktoś jest patriotą i działa z pasją, to zawsze warto angażować się w takie akcje, wówczas pieniądze nie mają większego znaczenia. Należy też coś po sobie zostawić potomnym. „

Udostępnij:

1 komentarz

  1. Jak mówi Adam Jagusz odnośnie swojego udziału w tym przedsięwzięciu “Jeśli ktoś jest patriotą i działa z pasją, to zawsze warto angażować się w takie akcje, wówczas pieniądze nie mają większego znaczenia. …Szczególnie w taką akcję, jak Grób Powstańców Styczniowych. Należy podziękować p. Jagusz i pozostałym p. za renowację pomnika. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress