Grochowski w Szczuczynie- spotkanie z wyborcami

0

19.10.2015 odbyło się spotkanie przedwyborcze  kandydata na Posła RP Wojciecha Grochowskiego z mieszkańcami Szczuczyna. W spotkaniu również uczestniczyli Poseł na Sejm RP Edmund Borawski, Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, Prezes Banku Spółdzielczego w Szczuczynie Mirosław Rainko, Krzysztof Zalewski Zastępca Dyrektora ARiMR, Jan Filipkowski – członek ZP PSL.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński deklarując, że jego współdziałania w kandydatem na posła są czytelne dla dobra miasta i chciałby mieć takiego przyjaciela w Sejmie, dbającego o interesy naszego miasta. Stwierdził, że ta wymiana pokoleniowa między obecnym posłem i kandydatem na posła jest potrzebna. Wspomniał, że gdy 2 lata temu rozpoczął ubieganie się o dotacje do olbrzymiego wówczas projektu na remont  szczuczyńskiej świątyni, to potrzebni byli wówczas przyjaciele, dzięki którym udało się pozyskać środki, więc należy tych przyjaciół dziś docenić. Poinformował, że nie dni, nie miesiące dzielą nas od wielkiego wydarzenia dla Szczuczyna, które będzie rzutowało na przyszłość, ponieważ w dniu dzisiejszym do porządku obrad Rady Ministrów zostało wpisane rozporządzenie rozszerzające Suwalską Strefę Ekonomiczną o tak zwaną Podstrefę Szczuczyn i to jest właśnie działanie sprzyjających ambasadorów naszych lokalnych spraw. Wyraził również zadowolenie z dotychczasowej współpracy z posłem Borawskim oraz kandydatem Wojciechem Grochowskim i ma nadzieję, że mieszkańcy Szczuczyna i mieszkańcy Gminy Szczuczyn tą współpracę docenią i 25 października oddadzą na niego głos.

Następnie zabrał głos Poseł RP Pan Borawski wyjaśniając swoją decyzję o rezygnacji w tegorocznych wyborach do Sejmu. Decyzję tą podjął w ubiegłym roku, a spowodowana była natłokiem pracy zawodowej w prowadzeniu tak dużej firmy jaką jest Mlekpol. Po akceptacji Zarządu Powiatowego  PSL i Rady Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej oraz wyrażeniu suwerennej zgody przez kandydata wytypowano do przejęcia tej roli pana Wojciecha, który jest wieloletnim doświadczonym pracownikiem Mlekpolu. Nawiązał do wypowiedzi Burmistrza Szczuczyna o patriotyzmie lokalnym, a Spółdzielnia Mleczarska, która na dziś produkuje 10 mld litrów mleka rocznie, powinna mieć swojego przedstawiciela w Sejmie, aby dopilnował spraw z nią związanych. Zadeklarował pełne zaufanie do kandydata, jego wiedzy, kompetencji i umiejętności do godnego sprawowania mandatu poselskiego.

W dalszej części zaprezentował się kandydat na Posła Wojciech Grochowski przekonując, że wyborcy oddając swoje głosy nie powinni kierować się partiami, ale wyborem człowieka, którego znają, na którego zawsze mogą liczyć, który jest zawsze dostępny dla swego wyborcy. Ocenił swoich wyborców jako ludzi rozsądnych, którzy sami potrafią dokonać wyboru na podstawie własnej oceny, którzy odrzucą ludzi z partii politycznych, ponieważ ich obietnice przekraczają budżety. Wyjaśnił dlaczego startuje z Polskiego stronnictwa Ludowego, po pierwsze dlatego, ze jest to polska partia, partia środka, stabilizująca polską politykę społeczną i gospodarczą. Zaznaczył, że posiada korzenie wiejskie, jest najmłodszy z czworga rodzeństwa i zna doskonale  pracę rolnika. Aktualnie wraz z żoną Joanną ( nauczycielką) mieszka w Grajewie, jedyny syn Mateusz jest studentem medycyny na Akademii Medycznej w Białymstoku. W obecnej pracy odpowiada za sieci handlowe, decydując o wielomilionowym przepływie pieniężnym. W wyborach szczególnie liczy na miasta i gminy z powiatu grajewskiego, które mogą dać realną szansę na wygraną. Zwrócił się bezpośrednio do rolników, którzy są filarem Mlekpolu, mówiąc, że tylko PSL zna się na problemach rolników i wie najlepiej jak to wszystko działa i funkcjonuje, zadeklarował, że będzie bronił interesów rolników w zakresie planowanych zmian w ubezpieczeniu społecznym i podatków. Światopogląd PSL to światopogląd dekalogu, z kręgosłupem moralnym i katolickim. Podziękował wszystkim za przybycie na spotkanie i poświęcenie swojego prywatnego czasu, szczególnie dla Burmistrza Szczuczyna Artura Kuczyńskiego za pomoc w przygotowaniu tego spotkania. Poprosił o poparcie i oddanie na niego głosu w nadchodzących wyborach.

W dalszej części wygospodarowano czas na rozmowy kandydata w przybyłymi na spotkanie wyborcami.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress