Gwałciciele

0

Dwóch mężczyzn w wieku i 30 i 33 lat zostało oskarżonych o dokonanie zbiorowego gwałtu na młodej mieszkance Kolna. Do zdarzenia doszło w połowie marca. Sprawcy to mieszkańcy powiatu kolneńskiego, którzy od końca marca przebywają w tymczasowym areszcie. Za gwałt, którego mieli się dopuścić, grozi im od 3 do 12 lat więzienia.

Akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Łomży skierowała Prokuratura Rejonowa w Kolnie. Oskarżonymi są dwaj mężczyźni o inicjałach P.W. Jeden z nich urodził się w 1986, drugi w 1983 roku. Do zdarzenia doszło 13 marca 2016 roku w okolicy drogi relacji Kolno – Baliki. Jak przekazuje Przemysław Szymanowski, Prokurator Rejonowy w Kolnie, podejrzani o zgwałcenie kobiety mężczyźni zostali zatrzymani przez policję pod koniec miesiąca, po czym sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy. Ostatnią decyzją Sądu Okręgowego w Łomży obaj mężczyźni w areszcie będą przebywać do 26. grudnia. 
Obaj nie przyznają się do winy, ale w składanych w trakcie śledztwa zeznaniach wzajemnie się nią obarczają. 
Zdaniem kolneńskich śledczych swoim czynem obaj dopuścili się przestępstwa zbiorowego zgwałcenia. Za czyn ten grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż niż 3 lata. Maksymalna kara za gwałt to 12 lat więzienia.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress