II Olimpiada Sportowa

0

W Szkole Podstawowej w Szczuczynie od trzech lat jest realizowany program z zakresu promocji zdrowia. Jego stałym elementem jest szkolna olimpiada sportowa pod hasłem „Sport, Zdrowie, Przyjaźń”. II Szkolna Olimpiada Sportowa odbyła się 11 czerwca na boisku szkolnym.
Spotkanie nasze rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu olimpiady, złożeniem przysięgi oraz uroczystym otwarciu, w którym to pęk balonów poszybował w górę. Następnie wystąpili uczniowie klas III a i III b w przedstawieniu edukacyjnym w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”.
W zmaganiach sportowych uczestniczyły drużyny z klas I-III składające się z rodziców i uczniów. Każdy zespół z wielką determinacją i poświęceniem wykonywał zadania sportowe w kolejnych konkurencjach. Miały one charakter zabawowy, jednak wymagały od uczestników kondycji, sprytu i woli walki. Emocje były niesamowite udzielały się wszystkim obecnym. Sportowcom kibicowały również oddziały przedszkolne.
Po sportowej rywalizacji, sędziowie podsumowali punkty i ogłosili wyniki. Uczestnicy zostali udekorowani medalami, rodzice wyróżnieni dyplomami, a zwycięzcom zabrzmiało We Are the Champions zespołu Queen.
Olimpiada sportowa była w tym roku połączona z obchodami Dnia Szkoły bez Przemocy. Założenia i cele olimpiady wpisują się również w działania w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.
W tym roku szkolnym placówka otrzymała Wojewódzki Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress