II tydzień wakacji z MDK

1

Drugi tydzień wakacji dzieci rozpoczęły wycieczką do Ełku. W krainie Mazur skorzystały z przejażdżki kolejką wąskotorową na trasie Ełk – Sypitki – Ełk. W Sypitkach było przygotowane ognisko na którym dzieci piekły kiełbaski.
W Ełku z przewodnikiem zwiedziły muzeum kolejnictwa oraz eksponaty w postaci parowozów i wagonów kolejowych. Zwiedziły także
Pracownię Ełckiego Stowarzyszenia Twórców i Artystów Nieprofesjonalnych (ESTiAN) – pracownię rzeźbiarską prowadzoną przez rzeźbiarza Stanisława Rudnik.
Odbywały się zajęcia sprawnościowe i plastyczne. Przy sprzyjającej aurze dzieci odbyły wycieczkę na łąki w poszukiwaniu czterolistnej koniczyny, zamiast której znalazły kwiaty i grzyby .
Po raz pierwszy odbyły się zajęcia koła szachowego prowadzone przez Bogdana Wróblewskiego.
W ramach zajęć kulinarnych było przygotowanie i smażenie placków z jabłkami.
Jedną z atrakcji minionego tygodnia były zajęcia plastyczne polegające na wzajemnym malowaniu twarzy. Końcowy efekt prac był bardzo kolorowy.

Tekst: Andrzej Szabelski MDK

 

Udostępnij:

1 komentarz

  1. fajnie, że są tacy ludzie jak p. Maciek (Janusz), p. Basia, p. Andrzej i stażyści, którzy poświęcają wiele czasu i energii, żeby zorganizować miło czas dla naszych dzieci, SUPER tak trzymajcie.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x