III miejsce BCK w Szczuczynie w konkursie wojewódzkim

0

Dnia 03.11.2021r. (środa) uczestniczyliśmy w Konferencji Bibliotek Publicznych Województwa Podlaskiego w Białymstoku podczas, której rozstrzygnięto konkurs „Biblioteka aktywna w przestrzeni wirtualnej” ogłoszony przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wspólnie z Oddziałem Białostockim Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie do wspomnianego konkursu zgłosiła przedsięwzięcie pt.: „Z Podkanclerzym Szczuką w wirtualnej sieci” na, które składają się trzy działania on-line a mianowicie:

– „Muzyczne Studio online” – wykorzystując bibliotecznego Facebooka zaprosiliśmy wszystkich zainteresowanych do stworzenia piosenki o Szczuczynie. My zaproponowaliśmy pierwszy wers: „Szczuczyn miasto Szczuki…” a wszyscy chętni dołączali do zabawy dodając w komentarzach kolejne wersy. Wykonania wokalnego powstałego utworu podjęła się Julia Rączka.

Piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=1jwTXuaYX-k

– „Majówka z zagadką” – w kolejnym działaniu wykorzystaliśmy aplikację Google Maps do stworzenia gry terenowej on-line zapraszając wszystkich zainteresowanych do zmierzenia się z czterema zagadkami, które dotyczyły życia Podkanclerzego, historii i przyrody Szczuczyna.

Gra: http://bityl.pl/o32ZN

– ostatnim wydarzeniem w ramach cyklu „Z Podkanclerzym Szczuką w wirtualnej sieci” był quiz online przygotowany z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna Stanisława Antoniego Szczuki, dzięki któremu wszyscy, którzy podjęli się jego rozwiązania mogli bliżej poznać niezwykłą historię życia Podkanclerzego.

Quiz: http://bityl.pl/e06ul

Film promujący quiz: http://bityl.pl/zIYJ3

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zajęła trzecie miejsce w konkursie. Uhonorowana została nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym zespołom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krypnie Kościelnym i Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łapach oraz pozostałym wyróżnionym bibliotekom i filiom.

Dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Zadykowicz i zespołowi Książnicy Podlaskiej za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym i nowatorskim przedsięwzięciu.

Dyrekcja i Pracownicy

Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress