Imieninowy quiz na temat podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki – założyciela i właściciela Szczuczyna

0

Z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki przygotowaliśmy quiz, dzięki któremu będziecie mogli bliżej poznać niezwykłą historię życia Podkanclerzego.

Link do quizu: https://tiny.pl/r6m6b

Aby wskazać prawidłowe odpowiedzi polecamy zapoznać się z takimi publikacjami jak: „Stanisław Antoni Szczuka – jego działalność w ziemi wiskiej (1862 – 1710)” Ireny Grochowskiej oraz „Kościół pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny – perła baroku polskiego w Szczuczynie” autorstwa Janusza Siemiona.

Tytuły te są dostępne w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Towarzyszący quizowi filmik też kryje odpowiedzi na wiele pytań. Teksty historyczne, które czytamy pochodzą z w/w publikacji. Słuchajcie uważnie!

Link do filmu: https://youtu.be/T8CCnBQVTiQ

Trzy osoby, które uzyskają najlepsze wyniki z quizu otrzymają pakiety nagród! (liczba osób może się zwiększyć jeśli chodzi o wyniki ex aequo). Wyniki podsumowujące quiz ogłosimy 12.05.2021r. na Facebooku Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

POWODZENIA!

Ewa Borusiewicz

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress