Inwestycje drogowe w Gminie Szczuczyn

0

Od wielu lat zauważalnym jest fakt, iż samorząd gminy Szczuczyn podejmuje ciągle starania o pozyskanie środków zewnętrznych na remonty dróg lokalnych. Działania te przynoszą pozytywne efekty, czego dowodem są tegoroczne prace drogowe. Gmina Szczuczyn rozpoczęła wdrażanie w życie tzw. projektu „Asfaltowa Gmina”. Właśnie w ramach tego projektu rozpoczęły się prace w miejscowości Chojnowo. O ile pogoda pozwoli, w tym roku rozpoczną się jeszcze prace we wsiach: Skaje, Brzezno i Jambrzyki. Projektem objętych jest ok. 10 km dróg gminnych, które zostaną wyasfaltowane w przeciągu najbliższych 3 lat. Na realizacje niniejszego zadania Gmina Szczuczyn pozyskała wsparcie  z PROW na lata 2014-2020, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Warto podkreślić, ze przebudowa i remont tych dróg będzie służyć poprawie bezpieczeństwa oraz usprawnieniu i polepszeniu ruchu drogowego. Zatem realizacja przedmiotowej inwestycji, w ramach której zostały przewidziane działania poprawiające bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, w tym pieszych, rowerzystów, dzieci, osób niepełnosprawnych przyczyni się do poprawy stanu technicznego oraz estetyki, co z kolei wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa, dostępności oraz na rozwój i aktywność gospodarcza. Cieszy również fakt, iż dobiega końca realizacja zadania polegająca na wykonaniu nawierzchni asfaltowej na ulicy Nadstawnej w Szczuczynie oraz na drodze Nieckowo – Wasosz. Ulice te zyskały nowy wygląd,a jej użytkownicy lepsze warunki komunikacyjne.
Poprawa infrastruktury drogowej na terenie miasta i gminy Szczuczyn to jedno z priorytetowych zadań wyznaczonych przez Burmistrza Szczuczyna do realizacji. Takie działania przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy, zwiększają bezpieczeństwo na drogach oraz podnoszą rozwój gospodarczy gminy. Potrzeb jest jeszcze wiele. Mamy nadzieje, iż poprzez realizacje m.in. projektu „Asfaltowa Gmina” uda się je w dużej mierze zaspokoić.

UM w Szczuczynie

szczuczynskiewiesci nr4

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress