IX Grajewska Biesiada Literacka

0

22 marca w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbyła się IX Grajewska Biesiada Literacka, czyli – muzycznie i literacko o życiu, sprawach ważnych i tych mniej. Tego wieczoru nie zabrakło też wyszukanej dawki humoru. W ramach wydarzenia odbyła się także prezentacja Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami (Oddział Grajewo), a całość wydarzenia opleciona została w pyszne potrawy.

Pan Antoni Dudziński prowadził biesiadę i otworzył wydarzenie zapowiadając występ muzyczny pana Marka Majewskiego, którego ciężko byłoby zaszufladkować do jednej dziedziny zawodowej. Pan Majewski jest zarówno autorem, kompozytorem, poetą, satyrykiem, felietonistą jak i scenarzystą i reżyserem programów estradowych – tego dnia przedstawiona przez niego twórczość była zabawnym i gustownym elementem muzycznym wieczoru.

Kolejną atrakcją wieczoru było przedstawienie twórczości poetki – pani Katarzyny Ciołkiewicz. Pan Grzegorz Curyło poprowadził nas w świat poezji pani Ciołkiewicz, przytaczając wybrane wiersze i przeprowadzając pełną refleksji i wnikliwych pytań rozmowę z poetką. W tej części nie zabrakło tematów, o których być może mówi się zbyt rzadko – tematów dotykających obecną rzeczywistość zbombardowaną popkulturą i pogonią za pieniądzem, i dotyczących tego refleksji.

Następnie wystąpiła przed nami pani Katarzyna Blusiewicz, prezes Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Oddziału Grajewo. Przedstawiona została krótka prezentacja dotycząca misji towarzystwa oraz tego, na jakie sposoby możemy nieść pomoc zwierzętom bezdomnym i potrzebującym. Z tej okazji pragniemy poinformować, że istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz działalności TOZ – Oddział Grajewo. Zachęcamy gorąco do wspierania i poniżej podajemy link, pod którym znajdą Państwo więcej informacji i dane kontaktowe:

https://tozgrajewo.wixsite.com/tozgrajewo

Oraz link do fanpage’a na Facebook’u:

https://www.facebook.com/tozgrajewo/

Jak już zaczął – to i zakończył oficjalną część wieczoru pan Marek Majewski po raz kolejny bawiąc i poruszając do tańca (choć nie takiego, jak myślicie!) publiczność.

Wieczór zakończył się pysznym poczęstunkiem w bistro ulokowanym w Muzeum Mleka.

Dziękujemy za wszystko i do zobaczenia na dziesiątym spotkaniu Grajewskiej Biesiady Literackiej. 😉

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress