IX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”

0

Dnia 26.01.2019r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie odbył się IX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”. Turniej otworzył Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna. Drużyny i kibiców powitał również Wojciech Grochowski – z-ca dyrektora handlu Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”.

W tegorocznym turnieju startowało osiem drużyn. Turniej na bieżąco komentował kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie Janusz Marcinkiewicz. Mecze prowadzili Krzysztof Staniszewski i Paweł Górski z podlaskiego PZPN.

Po zaciętych walkach a grano systemem „każdy z każdym” (podział drużyn na dwie grupy), zwyciężyła drużyna Orła Kolno w składzie: Sokołowski Kornel, Falkowski Szymon, Prusinowski Piotr, Grala Daniel, Grala Karol, Jurczyk Radosław, Olszak Kamil, Nerko Marcin, Ziarno Wiktor, Zduńczyk Damian, Wszeborowski Konrad.
Drugie miejsce zajęła drużyna 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Promień Mońki. Kolejne miejsca zajęły drużyny:
– Mazur Pisz – czwarte miejsce
– Wissa Szczuczyn – piąte miejsce
– 18 Pułk Rozpoznawczy z Białegostoku – szóste miejsce
– Promil Szczuczyn – siódme miejsce
– Przyjaciele Emila – ósme miejsce
Puchary i dyplomy turniejowym drużynom wręczyli Henryk Augustowski i Wojciech Grochowski. Przyznano też kilka indywidualnych nagród. Pamiątkowymi statuetkami i dyplomami uhonorowano:
– w kategorii Najlepszy Zawodnik – Przemysław Łapiński – 15 GBZ
– w kategorii Najlepszy Bramkarz – Paweł Modzelewski – Wissa Szczuczyn
– w kategorii Najlepszy Strzelec – Karol Grala – Orzeł Kolno


Wszystkim zawodnikom, drużynom i trenerom należą się serdeczne podziękowania za grę fair play podczas turnieju i uczestnictwo w tym jakże ważnym wydarzeniu dla rodziny, przyjaciół i znajomych śp. Emila. Emil był młodym i utalentowanym zawodnikiem klubu sportowego Wissa Szczuczyn. To jemu w dużej mierze klub zawdzięcza historyczny awans do III ligi. Pamiętnego dnia, 14 sierpnia 2010 roku (sobota) Emil uczestniczył w inauguracyjnym meczu III ligi w Grajewie, gdzie jego rodzimy klub Wissa grał z Mrągowią Mrągowo. W 40 minucie Emil zasłabł i został zmieniony. Z boiska zabrało go pogotowie ratunkowe. Zmarł w niedzielny poranek ku rozpaczy rodziny, przyjaciół, znajomych i całego środowiska piłkarskiego.

Serdeczne podziękowania należą się osobom i instytucjom, które wsparły organizację turnieju: Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie, Urząd Miejski w Szczuczynie, Piekarnia Mieńkowscy Grabowo, sklep Arhelan Burzyńscy Bielsk Podlaski, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Organizatorzy:

Miejski Ludowy Klub Sportowy „WISSA”; Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie; Urząd Miejski w Szczuczynie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress