Jakie skarby kryje Społeczne Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie

0

Z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie, otwarto w 1982 r., w byłej strażnicy szczuczyńskiej „Straży Ogniowej” Muzeum Pożarnictwa. We wzniesionym w II połowie XIX w. budynku zgromadzono dawny sprzęt gaśniczy, stare instrumenty, sztandary, fotografie i dokumenty. Znajdują się tam też pamiątki rodzinne przekazane przez weteranów. W budynku urządzona jest również mała sala poświęcona lokalnemu folklorowi i tradycji.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA TEGO UROKLIWEGO I WYJĄTKOWEGO MIEJSCA POŁOŻONEGO W OTOCZENIU ZABYTKOWEGO ZAŁOŻENIA TZW. „STAREGO PARKU” UL. SENATORSKA. JEST TO ŚWIETNE MIEJSCE NA WYCIECZKĘ RODZINNĄ I DUŻA FRAJDA SZCZEGÓLNIE DLA DZIECI.

Więcej informacji na temat muzeum i prezentowanych tam zbiorów udziela opiekująca się obiektem Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Zainteresowanych zbiorami szczuczyńskiego Społecznego Muzeum Pożarnictwa prosimy o kontakt w siedzibie Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, ul, Łomżyńska 11, osobiście lub tel.: 86 262 10 36/37, kom. 691 386 931, e-mail: bmszczuczyn@wp.pl

Grupy zorganizowane można umawiać, przynajmniej z trzydniowym wyprzedzeniem.

Zgłoszenia przyjmuje Janusz Siemion.

Janusz Siemion

BCK Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress