Janusz Siemion wyróżniony Dyplomem Honorowym Srebrnej Róży

1

Janusz Siemion – Kierownik Biblioteki Miejskiej w Szczuczynie – wraz z zespołem  został wyróżniony  Dyplomem Honorowym Srebrnej Róży z okazji Dnia Bibliotekarza za osiągnięcia w dziedzinie pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych na  działalność biblioteki oraz liczne inicjatywy promujące wiedzę o regionie.

13 maja w piątek, w nowym gmachu Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Książki oraz Dnia Bibliotekarza. 

– Chronicie dziedzictwo narodowe dla przyszłych pokoleń. Często dla naszych Czytelników  jesteście zaufanymi doradcami, przewodnikami po literaturze, powiernikami, pełnicie bardzo ważną rolę w społecznościach lokalnych – Jolanta Gadek, dyrektorka Książnicy Podlaskiej złożyła w czasie uroczystości życzenia wszystkim podlaskim bibliotekarzom. – W Dniu Bibliotekarza życzę państwu satysfakcji z wykonywanej pracy i żeby grono osób kochających książki ciągle się zwiększało, także dzięki Waszym staraniom.

Na uroczystości obecny był także Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, który w imieniu marszałka Jerzego Leszczyńskiego i całego Zarządu Województwa Podlaskiego złożył życzenia podlaskim bibliotekarzom.

– Dzisiaj jest święto słowa pisanego, ale żeby to słowo pisane do nas trafiało wymaga pracy wielu osób. Składam życzenia jak najlepszej pracy i jak najwierniejszych i najsympatyczniejszych czytelników biblioteki zarówno w książnicy, filii, tych wszystkich punktów które sprawiają że książka dociera do czytelnika i tego najmłodszego i tego najstarszego. Wam wszystkim należą się słowa dużego szacunku – mówił wicemarszałek Żywno. Na koniec zaś zwrócił się do Jana Leończuka, odchodzącego na emeryturę wieloletniego dyrektora Książnicy: – Nie tak dawno żegnaliśmy z honorami Jana Leończuka. Dzisiaj jest okazja powtórzyć te wyrazy wdzięczności także przy przyjaciołach książki. Chcę złożyć ogromne podziękowania za potężny wkład pracy w tę instytucję. Książnica za pana kadencji przeprowadziła się do nowej siedziby. To nowe otwarcie dla tej instytucji.

wrotapodlasia

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress