Jesienne Targi Ogrodnicze i Targi Leśne

0

Chcesz przygotować swój ogród do zimy? Szukasz unikalnych nasadzeń? Interesujesz się tematyką leśną? Przyjedź do Szepietowa, 10 i 11 października Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”. Po raz trzeci odbędą się Targi Leśne „Las i My”. Dla zwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: ciekawe pokazy, maszyny leśne w akcji, konkursy, występy zespołów artystycznych i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiadają się dwa dni pełne atrakcji.

Jesienne Targi Ogrodnicze zamykają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To ostatnia okazja w tym roku, aby odwiedzić tereny wystawowe Agroarena i przyjemnie spędzić jesienny weekend.

Jesienne Targi Ogrodnicze

Sezon ogrodniczy dobiega końca, październik to ostatni moment na dokonanie nasadzeń i przygotowanie ogrodu do zimy. Targi Ogrodnicze są doskonałą okazją do uzupełnienia kolekcji roślin i poznania nowinek ogrodniczych. Zainteresowani będą mogli dobrać gatunki, obejrzeć i kupić materiał szkółkarski oraz dowiedzieć się jak zadbać o rośliny przed zimą. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową. Dodatkowo miłośnicy zieleni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Jaka to roślina i owoc?”.

Targi Leśne

Odwiedzający szepietowskie targi to często posiadacze lasów, to właśnie z myślą o nich po raz trzeci organizujemy Targi Leśne pod hasłem Las i My. To wspólna inicjatywa PODR w Szepietowie, RDLP w Białymstoku i Nadleśnictwa Rudka. Przez dwa dnia Szepietowo będzie przeżywało istne oblężenie leśników. Będzie okazja do poznania aktualnych trendów i nowości związanych z rynkiem drzewnym i gospodarką leśną. Swoją ofertę zaprezentuje kilkunastu wystawców z branży leśnej. Będą się odbywały ciekawe pokazy m.in.: maszyn wielooperacyjnych, sokolnictwa, sygnalistów myśliwskich, ćwiczeń sprawnościowych wykonywanych w lesie, czy survivalu. Leśnicy będą również przekonywać, że las to doskonałe miejsce wypoczynku. Zachęcamy do udziału w konferencji o tej tematyce, zostaną zaprezentowane nowoczesne formy spędzenia wolnego czasu w lesie.

Prezentacje zwierząt

Równolegle z targami odbędzie się Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego po raz pierwszy organizuje warsztaty z zakresu hodowli królików. Będzie można dowiedzieć, jak prawidłowo przygotować królika do wystawy i jak oceniane są zwierzęta. Będzie również mowa o walorach mięsa króliczego i nie tylko.

Bogata oferta wystawiennicza

Na szepietowskich targach tradycyjnie do kupienia będą produkty regionalne, takie jak swojskie chleby i wędliny, sery korycińskie i sękacze. Rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a pszczelarze zaoferują wartościowe miody z podlaskich pasiek, które będą jak znalazł na zimę. W niedzielę będzie okazja odwiedzić Piknik wołowy, organizowany przez Podlaską Izbę Rolniczą.

Zapraszamy do Szepietowa!                                                                                        

Marlena Zaremba

PROGRAM

SOBOTA 10.10.2015 r.

10.00              Otwarcie Targów (tereny wystawowe)

11.00               Konferencja pt.: Las miejscem wypoczynku

(budynek główny, sala nr 4)

Możliwości uprawiania survivalu na terenie Lasów Państwowych – Przemysław Płoskonka, Stowarzyszenie Polskiej Szkoły Survivalu

– Geocaching – jako nowoczesna forma turystyki – Jan Raczyński, Stowarzyszenie Geocaching Polska

– Pożytki z lasu – Mirosław Angielczyk „Dary Natury”

– Biegi na orientację na przykładzie Zielonego Punktu Kontrolnego – Włodzimierz Protasiewicz, RDLP Białystok

– Innowacyjność w ofercie wypoczynku w gospodarstwie agroturystycznym – Joanna Czarkowska, PODR w Szepietowie

13.00               Seminarium: Zalesianie i tworzenie terenu zalesionego ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia w ramach PROW 2014-2020 – Gabriela Włostowska, PODR w Szepietowie

(budynek główny, sala nr 4)

NIEDZIELA 11.10.2015 r.

9.00               Warsztaty: Hodowla królików w ujęciu hobbystycznym i gospodarczym – Podlaski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego (budynek główny, sala nr 4, Ring)

12.00            Wykład: Wołowina QMP-Certyfikowana Najwyższa Jakość – Józef Wojewódzki, Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego (budynek główny, sala nr 4)

12.00             Rozstrzygnięcie konkursów (tereny wystawowe)

                      – Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Hit Targów Ogrodniczych

                      – Hit Targów Leśnych „Las i My”

W programie:

– Najnowsze technologie w leśnictwie

– Pokazy pracy maszyn wielooperacyjnych

– Pokazy sokolnictwa (niedziela)

– Pokazy Street Workout – ćwiczenia kalisteniczne (niedziela)

– Doradztwo rolnicze i leśne

– Pokaz królików rasowych i drobiu ozdobnego

– Piknik wołowy – Podlaska Izba Rolnicza (niedziela, godz. 10.00-14.00)

– Konkurs „Jaka to roślina i owoc?”

– Pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego

– Występy zespołów artystycznych

– Produkty regionalne i ekologiczne

Stoiska czynne godz. 8.00 – 16.00

plakat-jesien15

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x

x