Jeszcze 7 rodzin oczekuje na wsparcie w Szlachetnej Paczce

0

W tym roku do udziału w Szlachetnej Paczce zakwalifikowano 37 rodzin z terenu powiatu grajewskiego. Większość rodzin jest już otoczona opieką, a do siedziby Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Grajewie spływają już pierwsze paczki dla potrzebujących. Pomimo, iż akcja jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i  została jeszcze odrobina czasu do finału to  na pomoc nadal oczekuje 7 rodzin.

Do dnia dzisiejszego oprócz darczyńców indywidualnych zgłosili się także ludzie dobrej woli połączeni w grupy w swoich miejscach pracy, organizacjach czy stowarzyszeniach aby pomóc w tej szlachetnej akcji.
W tym roku do akcji przystąpili między innymi właściciele firm, pracownicy i członkowie: Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Białogrądy wraz ze Szkołą w Białaszewie, Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie, Banku Gospodarki Żywnościowej w Grajewie, Gimnazjum w Wąsoszu, Biura rachunkowego „Enter” z Grajewa, Stowarzyszenia „Lepsze Grajewo”, Służby Celnej z Augustowa oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl od 21.11.2015 jest dostępna baza rodzin w potrzebie. Darczyńca wybiera rodzinę, wskazując magazyn, do którego chce dostarczyć paczkę. Następnie przygotowuje paczkę – sam lub z rodziną i przyjaciółmi – zgodnie z listą potrzeb wskazanych przez rodzinę. Darczyńca otrzymuje wsparcie wolontariusza – opiekuna rodziny, który jest z nią w kontakcie. W dniu finału Darczyńca dostarcza paczki do wskazanego magazynu. Następnie dzięki kontaktowi z wolontariuszem otrzymuje relację z doręczenia prezentów.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress