Kilka słów od burmistrza…

0

Letni czas to dla nas wyjątkowo aktywny okres. Rozpoczynamy realizację wielu inwestycji. Wśród nich są te większe i mniejsze…
Jaką będzie świetlica wiejska w Świdrach Awissa, czas pokaże. Dzięki prawie 70% dofinansowaniu realizujemy marzenie mieszkańców tej wsi sprzed wielu, wielu lat. Dysponujemy kawałkiem niełatwego gruntu. Prace ziemne już jednak za nami, stopy fundamentowe gotowe. Po wykonaniu odpowiedniej izolacji zaczynamy budować ściany fundamentów.

Gdy w 2016 roku powoływaliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Brzeźniu to wiedzieliśmy, że dla ludzi z zewnątrz robimy coś nowego i w obecnych czasach niepowtarzalnego. My jednak wiedzieliśmy również to, że ta jednostka była swoistą reaktywacją strażackiej pasji mieszkańców tej wsi sprzed wielu lat.
OSP w Brzeźniu ledwo powstała, a my już w ubiegłym roku wzięliśmy się za budowę remizy, która będzie pełniła również funkcję świetlicy.
Idzie nam całkiem nieźle. Kominek już prawie jest… Za chwilę będzie otwarcie!
Brawo Brzeźnio!

Na działkach, które w ostatnich latach bardziej straszyły, niż przyciągały mieszkańców i gości powstaje Centrum Produktu Lokalnego. Realizowany projekt budowlany jest architektonicznym i historycznym nawiązaniem do drewnianych kramic funkcjonujących wiele lat temu w centrum Szczuczyna. Po drugiej stronie ulicy Kościelnej powstanie parking, który zakończy epokę parkowania na jezdni.

Nie jest żadną tajemnicą, że angażujemy się społecznie w prace wokół prowadzonego w budynkach poklasztornych remontu.
Za nami:
– prace rozbiórkowe,
– instalacje elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne i c.o.
– wymina stolarki okiennej i drzwiowej,
– nowe tynki wewnętrzne,
– część elewacji,
– docieplenia stropów i posadzek,
– wymiana parapetów.
Przed nami:
Jeszcze „roboty do samej soboty” jak mawiał mój dziadek!
A już niebawem kolejny dzień otwarty na naszej budowie. Każdy będzie mógł zobaczyć i ocenić postęp naszych prac.

Artur Kuczyński

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x