Kodowanie w bibliotece

0

113 bibliotek w całej Polsce w tym Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie (jako jedna z pięciu bibliotek z województwa podlaskiego) zakwalifikowała się do udziału w drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie.

Jako realizator projektu szczuczyńska biblioteka otrzyma sprzęt do nauki programowania: tablety, gry edukacyjne, roboty Photon wraz z akcesoriami: matą edukacyjną, kompletem fiszek do ćwiczeń na macie oraz Magic Dongle do podłączenia Photona do komputera.

Kodowanie w bibliotece? W Szczuczynie? TAK!

Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży? Cykliczne spotkania dla miłośników robotów? TAK!

Wprowadzanie w świat kodowania, doskonale pokaże i przedstawi dziecku początki programowania. Kontakt z unikatowymi robotami to świetna okazja do rozwinięcia swoich umiejętności informatycznych. Wydawanie komputerowi poleceń tak, aby robił to, co chcemy to prawdziwa sztuka. Warto więc zacząć już od najmłodszych lat rozbudzić ale też wspierać zainteresowania dzieci i młodzieży. Ponadto kodowanie rozwija systematyczność, uczy współpracy
i pobudza kreatywność.

Już niebawem Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przedstawi szczegółową ofertę na temat kodowania i zajęć z robotami.

Andrzej Kosmowski – BCK SZCZUCZYN

koordynator projektu „Kodowanie w bibliotece”

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress