Kodowanie z BCK w Szczuczynie

0

Od początku lutego br. w BCK w Szczuczynie odbywają się spotkania w ramach Lokalnego Klubu Kodowania dla dwóch grup wiekowych: grupa starsza (9+) w każdy poniedziałek o godzinie 15.30, grupa młodsza (5-8 lat) w każdy czwartek o godzinie 15:30.

Pierwsze spotkanie w ramach LKK BCK Szczuczyn było okazją do prezentacji kodowania metodą offline – bez wykorzystania komputera. Uczestnicy spotkania podzieleni na grupy budowali kolorowe wieże o różnych wysokościach i kształtach a następnie sposób / instrukcję budowy wież pisemnie kodowali  dyskutując nad najlepszymi technikami by tego dokonać. Wspólnie pracowaliśmy też nad kolorowymi szachownicami i najszybszymi sposobami ujednolicenia ich wg kolorów. Młodzi koderzy przekonali się, że kodowanie jest jak zarządzanie zespołem – wymaga precyzyjnego formułowania własnych myśli oraz jasnego określenia celu. Na koniec zaprezentowaliśmy roboty, którymi dysponuje BCK w Szczuczynie –  Photony i Finche. Kolejne spotkania to nauka i zabawa z grą edukacyjną Scottie Go i robotami Photon. Za nami kodowanie z robotami typu Finch a przed nami tworzenie aplikacji. Powtarzamy, utrwalamy i odkrywamy elementy ze świata kodowania!

Lokalny Klub Kodowania w Szczuczynie jest wynikiem udziału Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w projektach: „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie i „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który realizowany jest przez jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z firmą Microsoft w ramach inicjatywy YouthSpark.

Jako realizator projektu szczuczyńska biblioteka otrzymała sprzęt do nauki programowania: tablety, gry edukacyjne, roboty Photon wraz z akcesoriami: matą edukacyjną, kompletem fiszek do ćwiczeń na macie oraz Magic Dongle do podłączenia Photona do komputera oraz roboty Finch. Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pozyskaliśmy 10 bezpłatnych licencji Minecraft Education Edition.

Zapraszamy! Dołącz do nas!

Andrzej Kosmowski

koordynator LKK w Szczuczynie

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress