Kodowanie z uczestnikami WTZ

0

Nie będzie ani krzty przesady w moich słowach, jeśli przyznam szczerze, że kodowanie jest dla każdego. Dla maluchów, dzieci i młodzieży, osób dorosłych, seniorów… Dzięki kodowaniu odkrywamy umiejętności o których posiadaniu często nie mieliśmy zielonego pojęcia… Kodowanie to możliwość rozwoju umiejętności i zdobycia wiedzy – potrzebnej często niezbędnej – w życiu codziennym. Kodowanie to nauka przez zabawę i zabawa przez naukę.

Przekonali się o tym uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie, którzy wzięli udział w zajęciach „Kodowanie jest super!” w ramach akcji „Tydzień z Internetem 2019”. Dyskutowaliśmy o sposobach wykorzystania technik kodowania w życiu codziennym i rodzajach kodowania. W tym temacie uczestnicy WTZ Szczuczyn popisali się szeroką wiedzą i pomysłowością. Nieobce im były pojęcia takie jak szyfr, kryptologia, kod czy symbol. Trafne było ich stwierdzenie, że „(…) kodowali już w średniowieczu”. Można tu dodać, że kodowano już w starożytności. Wnioski z dyskusji zastosowaliśmy w praktyce kodując plany budowlane kolorowych konstrukcji.

Uczestnicy zajęć poznali też biblioteczne roboty Photon, ich podstawowe funkcje i możliwości. Pytań na temat robotów nie było końca. A na koniec zajęć usłyszeliśmy deklarację, że dzisiejsze spotkanie
w tematyce kodowania nie może być ostatnim!

Cieszy nas takie zainteresowanie i chęć współpracy. Już niedługo spotkamy się ponownie z naszymi gośćmi. Wspólnie z uczestnikami WTZ Szczuczyn i ich opiekunkami: Justyną Gordon, Anną Rogowską, Teresą Mściwujewską i Moniką Akacką, zawsze w tym samym, niezawodnym składzie, zgłębiać będziemy fascynujący świat kodowania.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress