Kolejna dotacja dla OSP Szczuczyn

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczuczynie otrzymała dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego na zakup kamery termowizyjnej, której koszt to 28 536 zł.

    Kamera termowizyjna to sprzęt, którego bezwzględnie brakuje w codziennej pracy strażaków. Urządzenie to pozwala na wykrycie niezauważalnych gołym okiem źródeł ognia w miejscach trudno dostępnych oraz pomaga określić temperaturę pożaru. Dzięki wprowadzeniu na wyświetlacz rozkładu temperatury oraz szkicu obiektów Strażacy mogą w sprawniejszy i bezpieczniejszy sposób poruszać się w zadymionych pomieszczeniach. Takie działanie pozwoli przede wszystkim na skrócenie czasu poszukiwań poszkodowanych, zaginionych nie tylko obiektów, ale również w terenie otwartym.

    Otrzymane dofinansowanie pozwoliło na realizację wnioskowanego zadania i zakup kamery termowizyjnej. Działalność OSP Szczuczyn jest widoczna na szerokim obszarze powiatu, a nawet województwa. Zakupiony sprzęt bezpośrednio wpłynie na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Szczuczyn.

    Zakup kamery możliwy był dzięki dotacjom:

15 000,00 zł – z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego;
11 000,00 zł – z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego za pomoc w akcji ratującej Biebrzański Park Narodowy;
2 536,00 zł – wkładu własnego gminy.

Źródło: UM Szczuczyn

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress