Kolejna inwestycja powiatowa zakończona

0

Dzisiaj, 26 czerwca 2024 r., dokonano odbioru końcowego robót zrealizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie, reprezentujący Powiat Grajewski, a których wykonawcą było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu sp. z o.o.

W odbiorze uczestniczyli Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska, przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie z Dyrektorem Janem Julianem Połonowiczem na czele, Wójt Gminy Radziłów Krzysztof Milewski oraz Prezes PD-M w Piszu Edward Maciejewski.

Osoby wyżej wymienione, po dokonaniu oględzin technicznych wykonanych robót, porównaniu ich z dokumentacją i niestwierdzeniu żadnych nieprawidłowości, podpisały protokół odbioru.

W ramach zadania inwestycyjnego pn. „Remont DP nr 1966B na odcinkach Brychy – Łoje-Gręzko” w maju br. wykonawca przygotował projekt dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z niezbędnymi pozwoleniami i decyzjami, po czym wszedł na teren budowy w celu realizacji zadania zgodnie z projektem. Łączna długość odcinków modernizowanej drogi w zadaniu wyniosła 835 m. Prace objęły odhumusowanie i karczowanie zakrzaczeń wzdłuż jezdni oraz oczyszczenie poboczy, roboty związane z wyremontowaniem przepustów rurowego oraz betonowego, polegające na wymianie części przelotowych, naprawie betonu fundamentów i płyty oraz naprawie poręczy. Uzupełniono i odtworzono korpus drogowy pomiędzy przepustami, odtworzono jezdnię i pobocza w jej ciągu, a także odnowiono rowy przydrożne w celu poprawy odwodnienia jezdni w trakcie roztopów i ulewnych deszczy.

Celem remontu była poprawa bezpieczeństwa osób korzystających z drogi, a także podniesienie ich komfortu jazdy.

Wartość zadania to ponad 1 mln 112 tys. zł. Powiat Grajewski na to zadanie pozyskał dofinansowanie w kwocie ponad 667 tys. zł, pochodzące ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę kosztów współfinansowano ze środków własnych budżetu Powiatu Grajewskiego i Gminy Radziłów.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress