Kolejne inwestycje Starostwa Powiatowego

0

Zarząd Powiatu Grajewskiego podjął decyzję o realizacji kolejnej inwestycji pn. „Przebudowa chodnika lewostronnego w ciągu drogi powiatowej Nr 1808B ul Przemysłowa w Grajewie na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Elewatorskiej”. Jeszcze w tym miesiącu ruszy procedura przetargowa, mająca na celu wyłonienie wykonawcy. Zadanie będzie realizowane w Zarządzie Dróg Powiatowych w Grajewie.

Kosztem 200 000,00 zł przebudowany zostanie w całości zniszczony i wyeksploatowany chodnik o długości 600mb. Ponadto wykonane zostaną podjazdy do prywatnych posesji oraz ustawione nowe krawężniki przy jezdni.

Jest to ważny pieszy ciąg komunikacyjny, z którego korzystają mieszkańcy powiatu grajewskiego, a przede wszystkim mieszkańcy Grajewa uczęszczający do zlokalizowanych w pobliżu zakładów pracy m.in.: Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”, Wytwórni Pasz Grupa Agrocentrum Sp. Z o.o., Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Urzędu Skarbowego.

Wykonanie zadnia wiązać się będzie z utrudnieniami w zakresie poruszania się pieszych, jednak wraz z zakończeniem zaplanowanych prac, nowe chodniki zapewnią komfort pieszym. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie zakończył inwestycję  pn.”Remont bieżący posadzki w pomieszczeniu garażowym i warsztatowym Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie”. W dniu 25 września 2017 do siedziby ZDP w Grajewie wpłynęło zgłoszenie odbioru w/w inwestycji. Wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Usługowo Transportowe „KOP-TRANS”, Łosewo 16, 19-200 Grajewo. Całkowita wartość zadania wyniosła 34 440,00 zł i została sfinansowana z budżetu Powiatu Grajewskiego.

Remont polegał na skuciu starej, spękanej posadzki w pomieszczeniu warsztatowym i garażowym, następnie profilowaniu podłoża i wykonaniu posadzki z betonu o grubości 15 cm.

Starosta Powiatu Grajewskiego jest bardzo zadowolony z przeprowadzonych w ZDP prac. „Bardzo cieszy mnie remont garażu, który teraz dzięki położonej w nim posadzce przemysłowej będzie łatwiejszy w utrzymaniu a przede wszystkim nowa nawierzchnia przyjmie większe obciążenia.”

W najbliższym czasie Zarząd Dróg Powiatowych w Grajewie planuje również wymienić bramy w pomieszczeniu garażowym.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress