Komunikat Burmistrza Szczuczyna

0

Szanowni Państwo przekazuję kilka aktualnych informacji dotyczących sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.
Przede wszystkim kolejny raz apeluję o umiar i rozsądek w zachowaniu, wygłaszanych tezach i sprawdzaniu wiarygodności źródeł, na które się powołujecie.
W chwili obecnej na terenie miasta i gminy Szczuczyn sytuacja jest stabilna. Do dnia dzisiejszego tylko jeden wynik z wielu przeprowadzonych badań okazał się pozytywny. Osoba zakażona koronawirusem przebywa w kwarantannie domowej i czuje się dobrze. Wszystkie osoby, z którymi miała kontakt w ostatnich dniach zostały poddane kwarantannie i właśnie przechodzą proces pobierania próbek do badań. Do końca przyszłego tygodnia będziemy wiedzieli, czy ktokolwiek został jeszcze zakażony. Jednak już na chwilę obecną możemy zakładać, iż prawdopodobieństwo dalszej „wędrówki” wirusa z tej linii jest znikome, a kwarantanna ma charakter profilaktyczny.
Po pojawieniu się przypadku osób zakażonych koronawirusem w Banku Spółdzielczym w Szczuczynie prezes Mirosław Rainko podjął decyzję o poddaniu pomieszczeń Banku zabiegom dezynfekcyjnym, wszyscy pracownicy przeszli badania i już wiemy, że wyniki są w 100% negatywne.
Mam nadzieję, że mój przekaz jest jasny, iż na chwilę obecną na terenie miasta i gminy Szczuczyn jedna osoba zakażona koronawirusem przebywa na kwarantannie domowej. Życzmy jej zdrowia i jak najszybszego powrotu do normalnego funkcjonowania w naszej społeczności.
W poniedziałek dokonamy szczegółowej analizy, w jakim stopniu spora ilość osób pozostających w obowiązkowej kwarantannie wpłynie na organizację pracy naszych szkół.
Pamiętajmy również, iż naszym obowiązkiem jest być mądrzejszymi po okresie tak ostrych zakazów i ograniczeń. Powinniśmy, ciesząc się ich stopniowym znoszeniem, bezwzględnie zachować wciąż obowiązujące zasady w miejscach publicznych: maseczki, zachowanie bezpiecznej odległości oraz stosowanie środków dezynfekujących. Jeśli do tego zestawu dodamy zdrowy rozsądek, to jestem przekonany, że koronawirus nie będzie miał u nas czego szukać.
Pozdrawiam serdecznie
Artur Kuczyński Burmistrz Szczuczyna

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x