Koncert chóru „Błahowysnik” w Szczuczynie

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie i Parafia pw. INMP w Szczuczynie serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na koncert chóru „Błahowysnik” Ukraińskiej Parafii Prawosławnej z Syhotu w Rumunii, który odbędzie się 24 września o godzinie 18:00 w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie.

Zespół uczestniczy w 40 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2021” w Białymstoku.

Chór działa od ponad 15 lat i śpiewa w czasie nabożeństw w macierzystej parafii. Oprócz muzyki cerkiewnej wykonuje również pieśni zakarpackie. Chór śpiewa w j. ukraińskim, rumuńskim i cerkiewnosłowiańskim, bierze udział
w licznych festiwalach.

Dyrygentką chóru jest prof. Margareta Lauruc – żona proboszcza parafii – o. Mykoły, która na co dzień pracuje jako nauczycielka w szkole w Syhocie. Pani profesor jest laureatką wielu festiwali. Uhonorowana została też dyplomem specjalnym Patriarchy Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego – Daniela.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress