Koncert Finałowy II edycji programu Most the Music

0

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, w sobotę 29 czerwca, w Filharmonii Narodowej w Warszawie, odbył się Koncert Finałowy II edycji programu Most the Music. 200 młodych artystów, przy dźwiękach orkiestry pod batutą Adama Sztaby, Dyrektora Artystycznego programu, zaśpiewało znane i lubiane utwory. Wśród 8 chórów z terenu całej Polski, które przed koncertem wspólnie spędziły czas na obozie przygotowawczym, wystąpił oczywiście Chór Most the Music działający przy Zespole Szkół w Niećkowie.

Przed koncertem na scenę weszli przedstawiciele Fundacji Most the Most, Prezes Tomasz Bujak i Menedżer ds. Komunikacji i PR Martyna Krawczonek-Kosior, którzy powitali wszystkich gości i krótko przedstawili, co będzie działo się w trakcie wydarzenia. Następnie przyszedł moment wyczekiwany przez całą salę – wejście chórzystów i rozpoczęcie koncertu.

Wspaniały występ był cudownym przeżyciem dla wszystkich obecnych na Koncercie. Wzruszenie przepełniało nie tylko dumnych ze swoich dzieci rodziców i ich rodzin, ale każdego, kto siedział na widowni. Słuchając tylu silnych i pięknych głosów śpiewających razem, dało niesamowite wrażenie wypełnienia sali barwami magicznych emocji, niewiarygodnych tonacji i energii płynącej z nich samych. Młodzi artyści spisali się na medal. Koncert był tak fantastyczny, że bisowano dwukrotnie.

Gośćmi specjalnymi, którzy zaśpiewali razem z chórzystami, byli wspaniali i znani artyści Natalia Kukulska i Hubert Zapiór.

Należy podkreślić, iż wydarzenie nie byłoby tak znakomite, gdyby nie orkiestra, z którą wielobarwne głosy dzieci i młodzieży, stworzyły wyborną ucztę dla duszy.

Tegorocznym gospodarzem koncertu po raz kolejny była świetna aktorka Anna Dereszowska.

Na zakończenie reprezentanci Fundacji Most the Most Koordynator ds. Projektów Społecznych Anna Wojtaszek i Menedżer ds. Zarządzania Projektami Maciej Seniw, podziękowali opiekunom chórów (chórem z Niećkowa opiekowali się Katarzyna Mrozowska i Paweł Podeszwik) i przedstawicielom samorządów, na terenie, których działały chóry, wręczając przy tym upominki w postaci wspólnego zdjęcia wszystkich członków chórów z Adamem Sztabą.

Po koncercie Bogdan Kulesza Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Grajewie, reprezentujący Starostę Grajewskiego, podziękował osobiście przedstawicielom Fundacji i Dyrektorowi Artystycznemu programu Most the Music Adamowi Sztabie, wręczając okolicznościową pamiątkę i drobne upominki.

Podziękowania popłynęły również do obecnej na wydarzeniu Brygidy Ślabskiej, byłej Prezes Fundacji, dzięki której program Most the Music ujrzał światło dzienne i działał tak prężnie.

My ze swojej strony dziękujemy dla Banku Gospodarstwa Krajowego i Fundacji Most the Most za to, że mieliśmy zaszczyt być częścią tak wspaniałego programu, za zaufanie i współpracę, dzięki którym nasi utalentowani, młodzi artyści mogli przeżyć chwile, które pozostaną z nimi do końca życia, a kto wie, może są początkiem ich wielkiej przygody z muzyką.

Dziękujemy opiekunom, dbającym o rozwój muzyczny, organizację spotkań, prób, koncertów i wspólnych wyjazdów w ciągu roku – Katarzynie Mrozowskiej i Pawłowi Podeszwikowi. Jesteście wielcy!

Dziękujemy także Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie Bożenie Sokołowskiej, która na początku I edycji projektu Most the Music zgodziła się podjąć wyzwanie, a w czasie dwóch minionych lat jego trwania zapewniła sale do ćwiczeń, koncertów rodzinnych, i która w trakcie przygotowań angażowała się w każdy najmniejszy drobiazg.

Przede wszystkim dziękujemy Chórzystom, za to, że na naszych oczach rozkwitaliście muzycznie, otwieraliście się na czekające Was przeżycia, ludzi i samych siebie. Daliście z siebie wszystko, co było widać na scenie. Jesteście wspaniali!

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress