Koncert finałowy w Europejskim Centrum Muzyki – Grande Finale

0

Miniony czwartkowy wieczór minął w bardzo muzycznym brzmieniu. W Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach miejsce miał koncert czterech Chórów z terenu Polski biorących udział w programie Most the Music, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Fundacja Most the Most oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Koncert o bogatym programie i różnorodnej muzyce był niezwykłym przeżyciem artystycznym. Biorąc pod uwagę, iż dzieci i młodzież miały niecały rok na przygotowanie bardzo ambitnego programu, można stwierdzić śmiało, że doznania muzyczne były na najwyższym poziomie. Różne głosy, tonacje, naciski  na dźwięki w miejscach tak nieoczywistych, wprawiły odbiorców w skrajne emocje, od melancholii, po radość, co widoczne było na ich twarzach. Oznaką udanego koncertu były także długie owacje na stojąco. Nie obyło się bez bisów.

W trakcie koncertu wystąpił gość specjalny, który był niespodzianką dla widzów. Była nim Małgorzata Ostrowska, która wykonała swoje trzy kultowe utwory, z których jeden pt. „Meluzyna” razem z uczestnikami Chórów. ‘

Koncert prowadziła równie znana osoba, aktorka występująca w wielu polskich filmach i serialach – Anna Dereszowska.

Na zakończenie, poza brawami i bisami, posypały się słowa podziękowań, w trakcie których nie brakowało wzruszeń i łez. Były to podziękowania płynące od Fundacji MtM i BGK dla gmin i powiatów biorących udział w programie Most the Music, a także wzajemnie, od gmin i powiatów dla Fundacji MtM i BGK. Dziękowano przede wszystkim za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym przedsięwzięciu, dającym możliwość rozwinięcia muzycznych skrzydeł uczestnikom Chórów oraz przeżycia chwil, emocji i doświadczeń, które zapamiętane zostaną do końca życia. Podziękowania popłynęły również w stronę wirtuoza Adama Sztaby, Dyrektora Artystycznego Projektu, który przygotował aranżacje utworów oraz brał udział w próbach przygotowawczych do koncertu finałowego.

Powiat Grajewski reprezentowali: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Bolesław Ruszczyk Radny Powiatu Grajewskiego, Bogdan Kulesza Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Grajewie, a także Dyrektor Zespołu Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie Bożena Sokołowska, Zastępca Dyrektora Monika Wiśniewska oraz Główna Księgowa Szkoły Aneta Kurzyna.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x