Koncert jesienny orkiestr dętych OSP

0

W dniu 20 października 2019 roku w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury odbył się koncert jesienny orkiestr dętych Ochotniczych Straży Pożarnych, na którym wystąpiła Grajewska Orkiestra Dęta oraz gościnnie Orkiestra Dęta OSP Ciechanów.

Zgromadzonych gości powitali pani Monika Soroko – kierownik działu programowego w GCK oraz pan Antoni Milewski – Prezes OSP w Grajewie, którzy poprowadzili koncert.

Orkiestry wykonały muzykę poważną, filmową i estradową.

Koncert objęty był patronatem Starosty Grajewskiego.

Grajewska Orkiestra Dęta istnieje od ponad 100 lat. Obecnie stały skład orkiestry to ponad 30 muzyków (dorośli i młodzież). Od ponad 20 lat kapelmistrzem orkiestry jest druh Ryszard Jasionowski – wieloletni i doświadczony nauczyciel szkół muzycznych w regionie oraz czynny muzyk – instrumentalista.

Orkiestra Dęta OSP Ciechanów istnieje od 1905 roku, najpierw jako strażacka orkiestra smyczkowa, a następnie orkiestra dęta. Szczególnie godna pochwały jest działalność teatralna straży. Pierwsze przedstawienie zaprezentowano już w 1887 roku. Miejska orkiestra dęta, to jedyny tego rodzaju zespół muzyczny w mieście, który na stałe wpisał się w historię Ciechanowa. Kapelmistrzem orkiestry jest druh Wojciech Copija.

Obie Orkiestry są stale obecne na kulturalnej mapie swoich miast i regionów poprzez liczne występy w czasie ważnych uroczystości i wydarzeń, bądź świąt. Mają dobrą renomę oraz urozmaicony i, co ważne, coraz bardziej ambitny repertuar.

Na zakończenie Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Wicestarosta Tomasz Cebeliński podziękowali orkiestrom za piękny koncert wręczając kapelmistrzom kwiaty i upominki.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress