Koncert Młodzieżowego Chóru w Szczuczynie

0
W sobotę 19 maja 2018 r. na zaproszenie Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie przybył Młodzieżowy Chór Chłopięco – Młodzieżowej Szkoły Chóralnej z Konakowa w Rosji – uczestnik i zdobywca III miejsca w XXXVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „HAJNÓWKA 2018” w Białymstoku.
Szkoła została założona w 1995 roku przez Ks. Wadima Machnowskiego i jego żonę Natalię. Chór koncertował w wielu europejskich miastach zdobywając prestiżowe nagrody w organizowanych tam konkursach.
Chórowi w Szczuczynie towarzyszyli: Ks. Wadim Machnowski – (obecnie dyrektor, nauczyciel i dyrygent) z żoną Natalią, z – ca Dyrektora Wiera Dołgaszewa oraz opiekunka Anna Kokocka.
Młodzież po krótkim odpoczynku w naszym Centrum udała się na obiad i spacer po mieście, podczas którego przybliżyliśmy im postać Stanisława Antoniego Szczuki oraz historię Szczuczyna.
Po godzinnej próbie przed koncertowej w Kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie młodzież ponownie wróciła do BCK gdzie obejrzała wystawę kolekcjonerską „Słoń mój przyjaciel”.
O godzinie 18.00 w kościele licznie zgromadzona publiczność gromkimi oklaskami powitała chórzystów. Bardzo podobały się cerkiewne pieśni religijne oraz ludowe piosenki rosyjskie.
Zespół kilkakrotnie bisował przy aplauzie publiczności pozostawiając niezapomniane wrażenia.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.
Nagranie z koncertu możecie Państwo obejrzeć tutaj:

 

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress