Konferencja Mówię tak dla drogi S16 wariant 1

0

Mówię TAK drodze S16

W dniu 22 września w sali kinowej monieckiej Mediateki odbyła się konferencja dotycząca rozbudowy drogi S16, którą poprowadził Burmistrz Moniek – Zbigniew Karwowski oraz Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z terenu powiatów grajewskiego, monieckiego i ełckiego, właściciele firm działających na tych terenach oraz mieszkańcy. Celem spotkania było przedstawienie zalet i argumentów przemawiających za wybraniem wariantu 1-szego drogi S16.

Wszyscy są zgodni, że droga w wariancie 1-szym musi powstać. Inwestycja ta jest ważna dla rozwoju ekonomicznego jak i społecznego lokalnych wsi, miast oraz całego regionu podlaskiego. Trasa zapewni szybszy i lepszy transport, który wpłynie pozytywnie na atrakcyjność obszaru dla przedsiębiorców szukających miejsca na rozwinięcie biznesu, co z kolei wiąże się z nowymi miejscami pracy. Lepsze drogi to również wyższe bezpieczeństwo i łatwiejsza możliwość przemieszczania się dla lokalnej społeczności. Odciąży ona także intensywny ruch pojazdów w okresie letnim sprzężony z turystyką. Brak tej drogi spowoduje zatrzymanie się rozwoju gospodarczego regionu, co wpłynie negatywnie na poziom życia, który i tak odbiega od województw Polski środkowej i zachodniej.

Budowa drogi S16 spotyka się ze sprzeciwem ekologów chcących uniknąć ingerencji w środowisko naturalne w szczególności terenów Biebrzańskiego Parku Narodowego. Nie zapominajmy jednak, że wariant 1-szy drogi poprowadzony zostanie wzdłuż obecnej już DK nr 65 i obejmuje najkrótszy odcinek prowadzący przez park.

Wśród wielu osób, które zabierały głos, był także Starosta Grajewski – Waldemar Remfeld. Jak większość z uczestników konferencji, opowiedział się on za budową drogi S16 wariant 1-szy, mówiąc o wadze inwestycji dla rozwoju i podniesienia standardu życia mieszkańców naszych terenów oraz jego przyszłych pokoleń.

W konferencji uczestniczyli także: Wanda Mieczkowska – Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego, Monika Stefańska – Dyrektor Biura Poselskiego Kazimierza Gwiazdowskiego, Tomasz Cebeliński – Wicestarosta Powiatu Grajewskiego, członkowie Rady Powiatu Grajewskiego Maria Gwiazdowska i Bolesław Ruszczyk, Jan Julian Połonowicz – Dyrektor ZDP w Grajewie oraz Małgorzata Cybula i Monika Organek z Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Starostwa Powiatowego w Grajewie.

 

 

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress