Konferencja prasowa dotycząca podpisania porozumienia o współpracy między Powiatem Grajewskim, a Politechniką Białostocką

0

W dniu 1 czerwca 2022 r. na terenie Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca podpisania porozumienia o współpracy między Powiatem Grajewskim, a Politechniką Białostocką. Udział w niej wzięli dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, profesor Politechniki Białostockiej – Rektor Politechniki Białostockiej, Waldemar Remfeld – Starosta Powiatu Grajewskiego (podpisujący porozumienie o współpracy), Grzegorz Gardocki – Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego oraz dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, profesor Politechniki Białostockiej – Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Białostockiej.

W ramach porozumienia planowane jest wspólne wspieranie działań stron, mających na celu promocję i rozwój szkolnictwa zawodowego, odpowiadającego potrzebom nowoczesnej gospodarki, lepsze rozpoznanie zasad funkcjonowania, potrzeb i wzajemnych oczekiwań lokalnego rynku pracy i środowiska edukacyjnego, czy aktywizacja szkół jak i przedsiębiorstw w rozwoju kształcenia zawodowego poprzez praktyki i staże zawodowe, poznanie realnego środowiska miejsca pracy.

Dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu grajewskiego to duża szansa na zapoznanie się z możliwościami jakie proponuje przyszłym studentom uczelnia. Poza możliwością objęcia przez uczelnię patronatem klas sprofilowanych, uczestnictwem w zajęciach lub wykładach tematycznych Politechnika Białostocka oferuje duży wachlarz perspektyw w ramach współpracy. Bogata oferta ponad 28 kierunków działających w zakresie 6 wydziałów, nowoczesne wyposażenie auli i sal wykładowych, współpraca z firmami, czy uczestnictwo w międzynarodowych konkursach w połączeniu z ciekawym pakietem wielu klubów studenckich zachęca nie tylko do współpracy, lecz także do wyboru uczelni jako perspektywy na przyszłość.

W ramach wydarzenia zorganizowany był również tour po wydziałach uczelni, w trakcie którego dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu grajewskiego mogli zapoznać się z historią powstania PB, z nowatorskim podejściem nauczania, czy ze sprzętem o najwyższym poziomie, którym dysponują poszczególne wydziały.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress