„Konichiwa!” – Dzień Kultury Japońskiej

0

16 maja 2016r. gościliśmy w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie uczniów klas IV Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Szczuczynie wraz z opiekunami. Uczestniczyli oni w organizowanym przez Bibliotekę Dniu Kultury Japońskiej.

Pierwsza część zajęć odbyła się w sali konferencyjnej Biblioteki, w której dzieci dowiedziały się ciekawych faktów o Japonii – jej kulturze, tradycjach, wierzeniach, muzyce oraz kuchni. Poznały też ciekawostki na temat mangi, anime oraz dowiedziały się czym jest cosplay.Czynnie uczestniczyły też w dyskusji oraz zadawały pytania na interesujące je tematy.

Następnie spotkanie przeniosło się na 1. piętro budynku Biblioteki, gdzie w holu i sali edukacyjnej czekały na uczestników inne atrakcje. Dzieci wykonały zakładki do książek z motywem tradycyjnej japońskiej laleczki – kokeshi, na której próbowały napisać swoje imię po japońsku. Ponadto składały origami, a także grały w dwie gry pochodzące z tego dalekiego kraju.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.
Stażystki Biblioteki Miejskiej
Marlena Stocka i Olga Kowalewska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress