Konkurs „O chochlę Burmistrza Szczuczyna”

0
W dniu 15 sierpnia 2021 roku w Spiżarni pod klasztorem odbyło się rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Szczuczyn „O Chochlę Burmistrza Szczuczyna”. Do smakowitej rywalizacji zgłosiły się 3 drużyny: KGW Dołęgi, KGW Niedźwiadna oraz KGW Danowo. Hasłem przewodnim tegorocznego, a zarazem pierwszego takiego konkursu, były kurki i jagody. Celem zaś promowanie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Szczuczyn, budowa więzi społecznych, wymiana oraz popularyzacja przepisów i doświadczeń kulinarnych, a także zachęcanie mieszkańców do wykorzystywania produktów sezonowych w kuchni. Potrawy miały również nawiązywać do tradycji kulinarnej regionu. Jury w składzie: Artur Kuczyński – Burmistrz Szczuczyna, Jolanta Budzińska – Sekretarz i Anna Romaniuk – kierownik Referatu Współpracy Partnerskiej i Rozwoju Kapitału Ludzkiego miało nie lada wyzwanie.
KGW Dołęgi zaprezentowało polędwiczki w sosie kurkowym a na deser bezę z jagodami. KGW Danowo rozpieszczało podniebienia jury oraz przybyłych do Spiżarni mieszkańców „Zagubami podlaskimi” w sosie kurkowym oraz ciastem „Jagodowa symfonia”. Niedźwiadnianki zaproponowały „Kurkę na wybiegu” a na deser „Pulchną jagódkę”, którą okazała się przepyszna rolada bezowa z akcentem jagodowym. Cóż to była za uczta – zarówno dla oka, duszy jak i podniebienia! Ocenie podlegały: estetyka podania potrawy, walory smakowe i zapachowe oraz kreatywność w sposobie prezentacji potrawy i deseru.
I miejsce w pierwszym konkursie „O chochlę Burmistrza Szczuczyna” zajęło KGW z Danowa. Na drugim miejscu uplasowało się KGW Niedźwiadnianki natomiast III miejsce przypadło dla Pań z KGW w Dołęgach. Wszystkie koła otrzymały nagrody, a zwycięzcy dodatkowo chochlę własnoręcznie wypaloną przez burmistrza. Wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich, które stanęły do kulinarnej rywalizacji gratulujemy pomysłowości, chęci wspólnej zabawy a przede wszystkim talentu kulinarnego i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie „O chochlę Burmistrza Szczuczyna” już za rok.
Źródło: UM Szczuczyn
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress