Konkurs Recytatorski „Słowami Wandy Chotomskiej” w Szczuczynie

0

W dniu 26.10.2017r. (czwartek) odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas I- III pod hasłem: „Słowami Wandy Chotomskiej” zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie w porozumieniu ze Szkołą Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie. W konkursie wzięli też udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej.

Konkurs miał na celu uczczenie pamięci zmarłej 2 sierpnia br. Wandy Marii Chotomskiej, rozbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz prezentację umiejętności uczniów.

Konkurs otworzył kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu Janusz Marcinkiewicz a poprowadził starszy instruktor BCK w Szczuczynie Andrzej Szabelski. Do konkursu przystąpiło po dwóch reprezentantów z każdej klasy. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury w składzie;

– Anna Wojsław – przewodnicząca komisji, bibliotekarka BCK w Szczuczynie

– Jolanta Doliwa – księgowa BCK w Szczuczynie

– Krystyna Rosłoniewska – wieloletni działacz kultury

– Bogusława Januszewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Szczuczynie

przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Szymon Załuska – klasa I a SP Szczuczyn

II miejsce – Daria Dobrzycka – klasa II SP Niedźwiadna

III miejsce – Rafał Bogdan – klasa III b SP Szczuczyn

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy dyrekcji za współpracę a nauczycielom – opiekunom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress