Konkurs wielkanocny i warsztaty zdobienia pisanek w GCK

0

Dnia 19.03.2016 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty zdobienia pisanek techniką batiku szpilkowego. Przeprowadziła je Pani Ewa Skowysz Mucha z Muzeum Pisanki w Lipsku. Sztuki tej nauczyła się w dzieciństwie od matki Pauliny Skowysz z domu Roszkowskiej przejmując od niej cały zasób tradycyjnego wzornictwa. Pisanki Pani Ewy znajdują się w wielu muzeach w kraju i za granicą.
W warsztatach uczestniczyły dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, które zgłębiały tajniki zdobienia pisanek. Było to miłe i ciekawe doświadczenie. Mamy nadzieję, iż poznana technika na dobre zakorzeni się w grajewskich domach i będzie stanowić dodatek świątecznego wystroju.
Dnia 19.03.2016 r. w sali klubowej GCK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wielkanocnego p.h.: „Palmy i pisanki wielkanocne na podlaskim stole”, którego celem było kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wielkanocnych, czerpanie radości z własnej pracy twórczej i możliwość prezentacji. Konkurs miał charakter otwarty, polegał na wykonaniu przynajmniej jednej tradycyjnej palmy wielkanocnej oraz sześciu pisanek.

W konkursie udział wzięli:
• Uniwersytet Trzeciego Wieku w Grajewie,
• Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kurejewka i Chojnówek „Wiejski Zakątek”,
• Dom Dziennego Pobytu, Klub Seniora w Grajewie,
• Warsztat Terapii Zajęciowej z filią w Szczuczynie,
• „MAMUŚKI I KLASA” i społeczność uczniowska SP w Wierzbowie,
• Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Białogrądy,
• Jolanta Bieńkowska z Grajewa,
• Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ciemnoszyje,
• Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie klasa I-IIId pdp op. Aleksandra Serafin oraz Iwona Stępińska i Małgorzata Karpińska,
• Anna Sulewska z Grajewa.

Komisja jurorska w składzie: Ewa Skowysz Mucha – przewodnicząca komisji, Jadwiga Popko oraz Lidia Brzozowska dokonała oceny prezentowanych prac i przyznała następujące nagrody:
I miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie,
II miejsce – „MAMUŚKI I KLASA” i społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej
w Wierzbowie,
III miejsce – Jolanta Bieńkowska z Grajewa,
Wyróżnienie – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ciemnoszyje.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Grajewskie Centrum Kultury

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress