Konkursy czytelnicze 2019

0

Drodzy Czytelnicy i Użytkownicy Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Już niebawem nastąpi rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursów czytelniczych „Najlepszy Czytelnik 2018” Oddziału dla Dzieci i Wypożyczalni dla Dorosłych BCK w Szczuczynie. Poznamy nazwiska osób, które w dobie nieustannego rozwoju technologii, znajdują czas na tradycyjne czytanie co w przypadku osób najmłodszych cieszy szczególnie.

A już dzisiaj z wielką radością ogłaszamy trzecią edycję konkursów czytelniczych: „Super Czytelnik 2019” Oddziału dla Dzieci i „Misja – Książka 2019” Wypożyczalni dla Dorosłych. Trzecia edycja różnić się będzie od poprzednich tym, że nagroda (mamy nadzieję) będzie wielką niespodzianką dla wszystkich. Jednak czytelnicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość gdyż na wspomnianą niespodziankę poczekają okrągły rok. A duża liczba czytelników sprawia, że rywalizacja będzie zacięta a sam wynik trudny do przewidzenia. Zagwarantować możemy jedno – na pewno będziecie zaskoczeni!

Za każdym razem gdy ogłaszamy konkursy czytelnicze zadajemy sobie pytanie – czy mają one sens? Wielu z Was z pewnością przyzna, że woli obejrzeć film na podstawie książki niż czytać samą powieść. Najczęściej usprawiedliwiamy się brakiem czasu rzadziej lenistwem. Pojawiają się też opinie w stylu „nie mam takiej potrzeby aby czytać”. Czy na pewno? A jak jest u Was? Co sądzicie o czytaniu? O książkach?

Jedną z wielu misji Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie jest promocja czytelnictwa. Bogaty księgozbiór, różnorodność gatunków literackich jakie zgromadziliśmy pozwala nam przyciągać czytelników nawet o najbardziej wybrednych gustach.

Tak – głośno będziemy mówić o tym, że czytać trzeba, że im więcej czytamy, tym większą mamy wiedzę ogólną i szybciej odnajdujemy się w różnych sytuacjach. Czytając poprawiamy koncentrację i pamięć. Czytając rozwijamy wyobraźnię. Czytając wzbogacamy słownictwo. Czytając nie nudzimy się! Dlatego też zachęcamy – sięgajcie po książki. Przenieście się do innych światów, poznawajcie nowe postacie i miejsca, zagadnienia, problemy, tajemnice, przepisy, wizje czy opinie. Wyzwanie nie jest trudne. Tym bardziej, że nic Was nie ogranicza, Sami decydujecie co chcecie czytać. A przy okazji weźmiecie udział w konkursie czytelniczym mając szansę na zdobycie nagrody niespodzianki!

Warto czytać!

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

REGULAMIN Oddział dla Dzieci

REGULAMIN Wypożyczalnia dla Dorosłych

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress