Konserwacja nagrobków

1

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”, za zgodą proboszcza ks. Roberta Zielińskiego zawarło umowę z państwem Markiewiczami, którzy prowadzą Pracownię Konserwacji Zabytków w Białymstoku na odrestaurowanie zniszczonego nagrobka Marysieńki Zawodzińskiej zm. dn. 6 marca 1887r. Ten nagrobek figuralny (postać klęczącego aniołka pozbawiona głowy i jednego skrzydła) umiejscowiony za kaplicą po lewej stronie został
w dniu 07.07.2015r przewieziony do pracowni konserwatorskiej i powróci na cmentarz
w październiku tego roku. Zostanie on odrestaurowany ze środków zebranych przez stowarzyszenie podczas I kwesty z cyklu „Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii”, przeprowadzonej w zeszłym roku.

Przeprowadzono też wstępne rozmowy na temat restauracji nagrobka z Madonną znajdującego się po prawej stronie przed kaplicą. Jeszcze tej jesieni Madonna trafi do pracowni konserwatorskiej.

Będziemy państwa na bieżąco informować o planowanych i przeprowadzonych pracach konserwatorskich.

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”

Udostępnij:

1 komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x