„Korea Day” w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie

1

Dnia 23 września 2016 r. (piątek) w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie odbył się „Korea Day” – Dzień Kultury Koreańskiej. Zorganizowaliśmy go wspólnie z Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Burmistrz Krzysztof Zalewski, Pani Sekretarz Jolanta Jadwiga Budzińska, Dyrektor Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie Pan Hyun-jun Kim, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach Pani Katarzyna Konopka, trener Taekwondo Pan Paolo Cezary Miller, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczuczynie Pani Małgorzata Karwowska, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie Pani Ewa Grunwald, Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie Pan Dariusz Koniecko, Dyrektor Biblioteki Samorządowej w Radziłowie Pani Katarzyna Wysocka, uczniowie okolicznych szkół z opiekunami oraz mieszkańcy miasta.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu Taekwondo w wykonaniu uczestników Klubu Sportowego Taekwondo WTF Gmina Stawiski pod kierunkiem trenera Paolo Cezarego Millera. Następnie odbyło się oficjalne powitanie gości przez Kierownika Biblioteki Janusza Siemiona oraz Burmistrza Krzysztofa Zalewskiego. Głos zabrał również Dyrektor Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie Pan Hyun-jun Kim. Po oficjalnym powitaniu miał miejsce wykład przybliżający zebranym kulturę tego odległego kraju. Został on poprowadzony przez pracownika Centrum Kultury Koreańskiej. Młodzież mogła w tym czasie uczestniczyć w warsztatach, takich jak: drzeworyt i pisanie imion po koreańsku, przymierzanie tradycyjnego stroju, malowanie wachlarzy, tradycyjne gry i zabawy oraz gra na instrumentach. W międzyczasie można było obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiającą Koreę Południową.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi i pracownikom Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie oraz Pani Dyrektor i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach za współpracę, a wszystkim gościom za przybycie i wspólną zabawę.

BM Szczuczyn

Udostępnij:

1 komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress