Koronawirus: Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Grajewie

0

Dziś (12.03.2020) w Starostwie Powiatowym w Grajewie odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział Waldemar Remfeld – starosta grajewski, Tomasz Cebeliński – wicestarosta, Jerzy Nikliński – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie, Antoni Milewski – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich  Starostwa Powiatowego w Grajewie oraz przedstawiciele lokalnych portali internetowych. Spotkanie dotyczyło  obecnej sytuacji  oraz ryzyka zakażenia koronawirusem w naszym powiecie.

Jak wiadomo w powiecie grajewskim jak i w całym kraju  podejmowane są działania, które mają na celu ograniczenie epidemii. Zawieszona została działalność szkół, przedszkoli oraz instytucji kultury. Na terenie powiatu zostały odwołane wszelkie spotkania organizowane przez ośrodki kultury. Jak informuje starosta grajewski Waldemar Remfeld  nie ma powodów do paniki, jednak pewne symptomy tego obserwujemy. Jak pokazały ostatnie dni spora część mieszkańców powiatu zdecydowała się na nadmierne gromadzenie żywności oraz innych produktów. Uczestnicy spotkania prosili o zachowanie zdrowego rozsądku, wszystkie sklepy działają i będą działać. Nie ma też żadnych obaw odnośnie zaopatrzenia sklepów.

Jerzy Nikliński – Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował, że na oddziale zakaźnym Szpitala w Grajewie przebywają pacjenci u których testy nie potwierdziły zakażenia koronawirusem. Przypomniał także o częstej higienie, o ograniczeniu kontaktów z osobami chorymi oraz o nieprzebywaniu w dużych skupiskach ludzi.

Tomasz Cebeliński – wicestarosta, zaapelował aby do kwarantanny dzieci i młodzieży podejść w sposób odpowiedzialny i dopilnować by uczniowie wolny czas poświęcili nauce i unikali kontaktów z rówieśnikami.

Zdrowy rozsądek oraz odpowiedzialne zachowanie pomogą nam uchronić się przed zakażeniem koronawirusem.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress