Korowód Trzech Króli- ulicami Szczuczyna (aktualizacja foto)

2

6 stycznia 2016 roku obchodzony jest Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół (III wiek w Kościele Wschodnim oraz IV wiek w Kościele Zachodnim). Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.
W Szczuczynie organizatorami przedstawienia byli Miejski Dom Kultury i Proboszcz Parafii pw. Imienia NMP w Szczuczynie. Obchody rozpoczęły się występami zespołów MDK „Mali Szczuczyniacy” oraz „Szczuczyniacy” oraz jasełka ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie przygotowane przez p. Darosławę Wojciechowską, Teresę Pieńczykowską, Lucynę Bogdan i Cecylię Poredę. Następnie Jasełka wystawiane zostały w przestrzeni publicznej- przemarsz korowodu ulicami Szczuczyna a zakończone w kościele mszą święta z „żywym obrazem” jako inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Na koniec uroczystości Orkiestra Dęta OSP Szczuczyn zagrała koncert kolęd. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie stworzyli to niezwykłe przedstawienie.

Udostępnij:

2 komentarze

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress