Krajewski nowym prezesem podlaskiego PSL

0

Zmiana warty w podlaskim PSL. Nowym szefem ludowców został 35-letni Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego. Głosowało na niego 86 delegatów. W sobotnich wyborach dwoma głosami pokonał dotychczasowego prezesa –Mieczysława Baszkę. 

Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie – mówił po wyborze nowy prezes podlaskiego PSL. – Ludowcy nigdy nie obywali gruszek na wierzbie i nigdy tego robić nie będziemy. Zrobimy jednak wszystko, by wrócili do nas wyborcy, którzy może i uwierzyli na moment w obietnice na wyrost, odeszli od nas, ale dziś sami potrzebują pomocy i my będziemy to czynić. Chcemy również przekonać do siebie kolejne osoby i wspólnie pracować nad rozwojem naszego województwa – dodał.

Obecny na zjeździe w Białymstoku prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL na Podlasiu ma bardzo mocną pozycję. Tylko w sejmiku województwa PSL ma 9 radnych. – Stać nas jednak na więcej. Cel jest jasny i prosty. We wszystkich powiatach wystawić listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdobyć jak najlepszy wynik, utrzymać pozycję w województwie, utrzymać pozycję dominującą w samorządzie, w sejmiku województwa podlaskiego – wyliczał lider ludowców.

Stefan Krajewski ma 35 lat. Urodził się w Zambrowie, ale wychowywał się w Krajewie Białym w rodzinie rolniczej o tradycjach patriotycznych i społecznikowskich. Ukończył europeistkę na Wydziałe Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe „Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Ukończył również wiele kursów z zarządzania zasobami ludzkimi, administracji, a także funduszy unijnych.

Pracował m.in. w Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Zambrowskim Biurze Powiatowym. Był radnym powiatu zambrowskiego. W 2014 roku w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego, głosami 6241 wyborców, zdobył mandat radnego. Rok później został wybrany przez radnych sejmiku na członka zarządu województwa podlaskiego wybrany z okręg zachodniego obejmującego Łomżę, Kolno, Grajewo i Zambrów.

Jest przewodniczącym zarządu wojewódzkiego Związku Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników oraz członkiem prezydium zarządu krajowego tej organizacji. Reprezentuje Związek w grupie dialogu obywatelskiego przy Komisji Europejskiej w Brukseli.

Angażuje się akcje charytatywne m.in. „Szlachetna Paczka”. Za aktywność społeczną i polityczną został odznaczony medalem „Zasłużony dla rolnictwa”, medalem Komisji Edukacji Narodowej, „Medalem Świętego Izydora Oracza”, Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków oraz „Złotą koniczynką”.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress