„Kroniki Publicznych Szkół Powszechnych funkcjonujących w okresie międzywojennym w Szczuczynie”

0

Kroniki Publicznych Szkół Powszechnych funkcjonujących

w okresie międzywojennym w Szczuczynie”

MP3
WSTĘP

Realizowany w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie projekt „Nasze dziedzictwo – kroniki szczuczyńskich szkół powszechnych z okresu międzywojennego”, finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Kultura Cyfrowa”.

W ramach projektu, znajdujące się w zbiorach Archiwum Społecznego działającego w szczuczyńskim Centrum Kultury kroniki dwóch szkół powszechnych – Polskiej i Żydowskiej funkcjonujących w okresie międzywojennym w naszym mieście, zostały udostępnione dla społeczeństwa w różnych formach. Zainteresowani sięgnąć będą mogli po opracowanie drukowane (z komentarzem historycznym i przypisami) i nagranie w formacie mp3 (z myślą o osobach mających problem ze wzrokiem). Zadanie obejmuje również digitalizację i udostępnienie zawartości kronik w podlaskiej Bibliotece Cyfrowej i Otwartym Systemie Archiwizacji – Archiwum Społecznym działającym w BCK w Szczuczynie.

W ramach promocji projektu odbędą się spotkania: w siedzibie BCK w Szczuczynie, Bibliotece Samorządowej w Radziłowie, Bibliotece Publicznej w Rajgrodzie, Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz lokalnych szkołach.

Podczas wydarzeń wyeksponowane zostaną oryginały kronik.

Obecnie w ramach przygotowania została nagrana w formacie mp3 pierwsza część – Wstęp, który można wysłuchać pod linkiem:
https://drive.google.com/drive/folders/1qSSOJhmquJG2nGJakcNbI4grFuyByvBb?usp=sharing

oraz na stronach: www.bckszczuczyn.pl; https://www.facebook.com/Biblioteka-Centrum-Kultury-w-Szczuczynie-624654161005925/

Wydane przez BCK w Szczuczynie opracowanie czyta dziennikarz Polskiego Radia Białystok Pan Marcin Tomkiel.

Opracowanie i tekst: Janusz Siemion /Andrzej Szabelski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress