Kulturalne Wakacje w Szczuczynie – tydzień czwarty

0

Kulturalne Wakacje” trwają! Czwarty tydzień za nami! A przed nami kolejne dni i tygodnie! Chcecie wiedzieć co porabialiśmy w ostatnich dniach?

Poniedziałek. Jeszcze kilkanaście lat temu letni czas spędzaliśmy na podwórku, więc opanowaliśmy do perfekcji sposoby spędzania tam czasu – dlaczego by nie przekazać „naszych sekretów” kolejnemu pokoleniu? Żeby nieco przywrócić tę magię podwórek z naszego dzieciństwa i pokazać najmłodszym, że zabawy na świeżym powietrzu też mogą dostarczyć pełno radości, w ramach zajęć „Nasze Miasto – Nasza Przestrzeń” wybraliśmy się z wakacjowiczami do Starego Parku w Szczuczynie gdzie tworzyliśmy gry – właśnie te dawne „podwórkowe” i te nieco współczesne.

Wtorek. Pogoda wprost idealna na rowerowy wypad. Ruszamy do Rakowa! Kilka kilometrów krętej drogi pokonujemy w ekspresowym tempie. W Rakowie czeka już na nas pani sołtys Marta Wiszowata z grupą mieszkańców wsi – tych najmłodszych – i starszych. Na wakacjowiczów czeka stół pełen słodkich przekąsek. Lecz zanim ich skosztujemy wspólnie gramy, gramy, gramy… „w dziwny kosz”, „ w 21”, „w zbijaka”… I po takiej rozrywce możemy się posilić! W międzyczasie rozpalamy ognisko, pieczemy kiełbaski i wracamy do zabawy. Czas płynie szybko. Pora wracać. Dziękujemy pani sołtys i mieszkańcom Rakowa za miłe przyjęcie!

Środa pod hasłem „Lekkoatletyka dla każdego”. Był to bardzo aktywny dzień spędzony na boisku i samej Hali Sportowej.

Czwartek. Był to zdecydowanie dzień pełen podróży. Podróży niezwykłych. Od czasów prehistorycznych po współczesne. Podróży wywołujących uśmiech na twarzach wakacjowiczów. Dlaczego? Niecodziennie można spotkać się twarzą w twarz z ulubionymi bohaterami filmów i kreskówek, bohaterami pozytywnymi i czarnymi charakterami. Niecodziennie można obserwować zachowania dinozaurów. Niecodziennie skacze się ze spadochronem czy na bungee. Niecodziennie rekin ludojad patrzy nam prosto w oczy. Niecodziennie siedzimy na czubku azteckiej budowli podziwiając rozciągającą się w dole dżunglę. Niecodziennie obserwujemy powietrzne akrobacje smoków. Niecodziennie przemierzamy podmorskie głębiny spotykając po drodze niesamowitych mieszkańców. Niecodziennie mamy okazję unosić się w przestrzeni kosmicznej czy maszerować po Księżycu. A wszystko to możliwe dzięki WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI!

Piątek. Gra w skojarzenia. Za jednym słowem kryje się cała gama barwnych postaci i historii. Dorzucając do tego stroje wychodzi z tego wszystkiego niezła zabawa!

Nie można pominąć tu zajęć wakacyjnych w świetlicach wiejskich prowadzonych przez studentów – animatorów. Czwarty tydzień to zajęcia m.in. w Bęćkowie, w Brzeźniu, w Niećkowie i w Skajach.. Wakacjowicze kucharzyli, ogniskowali, malowali, uczyli się pierwszej pomocy, odbywali wycieczki krajoznawcze po okolicznych lasach czy bawili się nad jeziorem w Sokołach Jeziornych.

Przed nami kolejny tydzień „Kulturalnych Wakacji”. Bądźcie z nami!

Z wakacyjnymi pozdrowieniami

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress