Kulturalne Wakacje w Szczuczynie – tydzień trzeci!

0

Trzeci tydzień Kulturalnych Wakacji z Biblioteką – Centrum Kultury w Szczuczynie! (19.07. – 23.07.2021)

PONIEDZIAŁEK z Wakacjowiczami śmiało można podsumować słowami:

„Gdy wydaje Ci się, że już nie możesz,

To masz rację. Tylko Ci się wydaje.”

Konkurencje lekkoatletyczne udowodniły jak wielki upór, siła, spryt i inteligencja drzemie
w uczestnikach Kulturalnych Wakacji!

WTOREK

„Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz.”

Wystarczyło kilkanaście puszek sprayów i szablonów aby przekonać się, że Wakacjowicze to szalona grupa, która wprost kipi kreatywnością.

Sprayowe popisy czterech grup biją po oczach kolorami. Długo zastanawialiśmy się nad werdyktem – w końcu osiągnęliśmy konsensus:

1 miejsce ex aequo przyznaliśmy ekipie Mikołaja Chmielewskiego i Krystiana Dzięgelewskiego – drużyny otrzymają zestaw 12 sztuk pizzy sponsorowany przez Edytę Bancewicz Pizzeria & Restauracja Oregano

2 miejsce ex aequo przyznaliśmy ekipie Rafała Chmielewskiego i Julii Saniewskiej – drużyny otrzymają słodkie upominki ufundowane przez BCK Szczuczyn.

ŚRODA

Jest godzina 8:40. Pod Halą Sportową – miejscem zbiórki, zjawiają się pierwsi uczestnicy wyjazdu rowerowego. Punktualnie o 09:00 są prawie wszyscy… Chwileczkę – wszyscy? W oddali widać tych, którzy ciut zaspali…

O godzinie 09:05 są wszyscy! Formujemy kolumnę rowerową! Prowadzenie obejmuje Olga Koniecko – nie po raz pierwszy w tej roli!

Wyjeżdżamy do Niedźwiadnej a konkretnie na tereny Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej. Pogoda idealna! W drodze dołączają do nas kolejni rowerzyści! Bardzo szybko docieramy na miejsce.

Czas na odpoczynek a potem? Podział na grupy, które wędrują do poszczególnych stacji treningowych. Po dzisiejszym dniu dokładnie wiemy, które stacje cieszą się popularnością, które stacje sprawiają najwięcej trudności, które stacje są wg Wakacjowiczów najłatwiejsze a które ich po prostu przerażają!

Między ćwiczeniami smakujemy przepyszne wypieki serwowane przez Panie z KGW Niedźwiadnianki i pracowników szkoły.

Stacja z gramiwzbudza ogromne zainteresowanie i pobudza do myślenia a przy tym prowokuje do niekontrolowanych wybuchów radości.

Festiwal Kolorów stanowi punkt kulminacyjny dnia! Przez chwilę Wakacjowicze są nie do odróżnienia! Widzimy tylko żółte, niebieskie, zielone, różowe, pomarańczowe postacie…

Dziękujemy Krzysztofowi Grunwaldowi – dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej za współpracę.

Wielkie brawa i podziękowania kierujemy w stronę personelu szkoły i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za perfekcyjną organizację logistyczną i muzyczną, wyśmienite wypieki i lody oraz wspaniałą atmosferę. Jeden z Wakacjowiczów trafnie ją ocenił: „Czuję się tutaj jak w domu! Jest super!”.

W drodze powrotnej z Niedźwiadnej jeden z Wakacjowiczów podsumował wyjazd rowerowy „Zakręconych Rowerzystów” i trening Turbobiegu słowami:

„ALE Z NAS WARIACI!”

Nie sposób odmówić racji tym słowom. Środa była szalonym dniem w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. Nad naszymi szaleństwami dzielnie i wytrwale czuwała Aneta Maciejewska z Grupy Ratowniczej Nadzieja z Grajewa. Dzięki!

Olga Koniecko i Julia Wróblewska – wolontariuszki na wagę złota!

CZWARTEK

Relaksujemy się na plaży miejskiej w Piszu!

Piątkowy wyjazd do Jurajskiego Parku Dinozaurów : Muzeum Dziejów Ziemi w Wasilkowie wieńczy trzeci tydzień Kulturalnych Wakacji.

Dwie edukacyjne ścieżki – ta z dinozaurami oraz Farma Olbrzymich Grzybów i Owadów dostarczyły niemałych wrażeń Wakacjowiczom.

Park Rozrywki – kolejny w programie dnia – pozwolił nam opiekunom wyostrzyć zmysł wzroku i słuchu do perfekcji. Migające smugi (czytaj biegający z prędkością światła Wakacjowicze) między poszczególnymi atrakcjami w parku były dowodem na wielkie zainteresowanie i aktywność naszych podopiecznych.

Kolejne dni i tygodnie Kulturalnych Wakacji przed nami! Na bieżąco będziemy Was informować o kolejnych wydarzeniach, zajęciach i wyjazdach aż do wspólnego Wielkiego Finału Kulturalnych Wakacji!

Z wakacyjnymi pozdrowieniami,

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x