Kulturalny sierpień w Grajewie

0
Kulturalny sierpień w Grajewie
Tradycyjnie już sierpień był jednym z bardziej intensywnych miesięcy w działalności Grajewskiego Centrum Kultury oraz jego oddziałów Grajewskiej Izby Historycznej i Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka. Mimo dalszego obowiązywania pewnych ograniczeń pandemicznych udało się zrealizować wszystkie zaplanowane przez nas wydarzenia.

Miesiąc rozpoczął się kontynuacją „Kulturalnego Deptaka GCK” różnych kultur i narodów, który od kilku już lat na stałe wszedł w program letnich wydarzeń naszego miasta RELACJA
W ramach Lata w mieście z GCK zostało zorganizowanych kilkanaście warsztatów z różnorodnych,dziedzin sztuki: ceramiczne, zdjęciowe, plastyczne, teatralne itd., podczas których dzieci i młodzież wykonali szereg interesujących prac i miło spędzili czas. Najmłodsi pod opieką rodziców aktywnie uczestniczyli w organizowanych po raz pierwszy w tym roku spotkaniach „GCKowo-Kocykowo” które są połączeniem zabawy, odpoczynku na świeżym powietrzu, muzyki oraz rodzinnej atmosfery.
Z kolei mieszkańcy, szczególnie zainteresowani historią mieli okazję uczestniczyć w dniu 7 sierpnia w wycieczce edukacyjno-historycznej do schronów bojowych w okolicach Niedźwiadnej i Świdrów. RELACJA.
14 sierpnia, tym razem, w ,,Parku zczołgami”, odbył się piknik militarny połączony z uroczystością odsłonięcia muralu upamiętniającego 100. rocznicę powstania 9 Pułku Strzelców Konnych, który stacjonował w Grajewie w latach 1924-1939. RELACJA
Z kolei w Grajewskiej Izbie Historycznej 21 sierpnia odbyło się otwarcie wystawy „Wojna polsko- bolszewicka 1919-1920„.
Szczególną gratką, dla wszystkich interesujących się motoryzacją były dwa zloty: „Podlasie Truck Show” oraz „IV Zlot Motocyklowy”. Wszyscy zainteresowani, którzy dotarli na tereny zielone przy Grajewskiej Izbie Historycznej, mieli możliwość podziwiania wyjątkowych pojazdów i spotkania z interesującymi ludźmi.
Podobnie jak w lipcu także i w sierpniu zorganizowaliśmy w grajewskim ,,Parku Solidarności” koncert w ramach ,,Summer Sunday Music”. Mieszkańcy miasta mieli możliwość wysłuchania duetu fortepianowo-saksofonowego (z udziałem m.in. saksofonisty George’a Sax), który w niedzielne, leniwe przedpołudnie 22 sierpnia na łonie natury zaprezentował znane utwory muzyki klasycznej i popularnej. RELACJA
Natomiast już dzień później, tradycyjnie na terenach zielonych przy GIH, swój dzień mieli miłośnicy rytmów disco. W ramach „Zakończenia lata 2021” ma scenie pojawili się artyści pokroju (,,Bazyleek”, ,,Miły Pan” oraz ,,Piękni i Młodzi”). RELACJA

Korzystając z okazji Grajewskie Centrum Kultury składa podziękowania wszystkim podmiotom, sponsorom, oraz indywidualnym osobom dzięki którym ww. imprezy oraz spotkania promujące kulturę mogły się odbyć i upłynęły w tak wyjątkowej atmosferze.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress