Kwalifikacja wojskowa osób z  terenu Powiatu Grajewskiego

0

W dniach od 12 kwietnia 2021 r. do 10 maja 2021 r. w Restauracji – Hotelu „Balton” przy ul. Wojska Polskiego 69 w Grajewie, przeprowadzona będzie kwalifikacja wojskowa osób z  terenu Powiatu Grajewskiego.

Powiatowa Komisja Lekarska nr 5 w Grajewie powołana przez Wojewodę Podlaskiego, będzie orzekać o zdolności do czynnej służby wojskowej osoby podlegające obowiązkowi zgłoszenia się do kwalifikacji w 2021 r. tj.:

 • mężczyzn urodzonych w 2002 r.,

 • mężczyzn urodzonych w latach 1997-2001, figurujących w wykazie osób o nieuregulowanym stosunku do powszechnego obowiązku obrony,

 • kobiet – absolwentek szkół medycznych, psychologicznych i weterynaryjnych.

Kwalifikacja będzie przeprowadzona wg poniższego harmonogramu:

 • Miasto Grajewo od 12 kwietnia do 21 kwietnia 2021 r.,

 • Gmina Grajewo – 22 kwietnia i 26 kwietnia 2021 r.

Dzień 26.04 2021 r. wspólny gm. Grajewo i Szczuczyn

 • Miasto i Gmina Szczuczyn – 26 kwietnia i 28 kwietnia 2021 r.,

 • Miasto i Gmina Rajgród – 29 kwietnia i 04 maja 2021 r.,

Dzień 04.05 2021 r. wspólny gm. Rajgród i Radziłów

 • Gmina Radziłów – 04 maja i 05 maja 2021 r.,

 • Gmina Wąsosz – 06 maja i 07 maja 2021 r.,

 • Kobiety – 10 maja 2021 r.

Komisja pracować będzie w godz.10:00 -15:00, natomiast osoby wezwane do kwalifikacji powinny zgłosić się w godzinach określonych w wezwaniach imiennych w celu założenia ewidencji wojskowej.

INFORMACJA DLA WEZWANYCH – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Osoby stawiające się do kwalifikacji wojskowej powinny posiadać i przedstawić:

 • dowód tożsamości,

 • aktualną fotografię o wymiarach 3,5×4 cm (bez nakrycia głowy),

 • posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych.

Natomiast ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny, powinni dodatkowo zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie ich zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.

NIE MOŻESZ SIĘ STAWIĆ?

Jeżeli osoba wzywana, nie może stawić się do kwalifikacji wojskowej w określonym w wezwaniu terminie i miejscu, ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie właściwego wójta lub burmistrza najpóźniej w dniu, w którym była zobowiązana do stawienia się do kwalifikacji wojskowej i wyjaśnić przyczyny, które nie pozwalają jej na stawienie się w wyznaczonym terminie. Wójt lub burmistrz określi nowy termin oraz miejsce stawienia się do kwalifikacji wojskowej. Wobec osób, którzy nie stawili się do kwalifikacji bez uzasadnionej przyczyny, może być nałożona grzywna w celu przymuszenia albo zarządzone doprowadzenie przez policję w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x