Lekcje historyczne „Poznajemy historię”

0

W dniu 30.09.2016r. (piątek) w szkołach podstawowych z terenu gminy Szczuczyn i w Zespole Szkół  im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie odbyły się lekcje historyczne, które przeprowadzili pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku w ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Szczuczynie.

 Uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół w Niećkowie wzięli udział w lekcji pt.:  „PRL -€“ państwo totalitarne”, którą poprowadził specjalista z IPN-u  – pan Paweł Kalisz.

Uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej wzięli udział w lekcji pt.: „A więc wojna…”, którą poprowadziła specjalistka z IPN-u -€“ pani Urszula Gierasimiuk.

Zajęcia przybliżyły dzieciom i młodzieży tragiczną historię czasów II wojny światowej i życie w totalitarnej Polsce.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x