LKS Promień Mońki – Wissa Szczuczyn 1 : 2 (0:1)

0

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando zespołu Wissy. Zawodnicy Promienia rozpoczęli spotkanie zbyt asekuracyjnie co pozwalało zawodnikom Wissy na prowadzenie gry, stwarzając groźniejsze sytuacje pod bramką Macieja Andraki. W 14 min. Wissa miała znakomitą sytuację na zdobycie bramki. Tomasz Kiljańczyk minął kilku obrońców Promienia i z najbliższej odległości strzelił tuż obok słupka. Przewaga piłkarzy ze Szczuczyna została udokumentowana w 22 min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Tomek Kiljańczyk i strzałem głową zdobył pierwsza bramkę w tym meczu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa przebiegała już zupełnie inaczej w wykonaniu zawodników gospodarzy. Rozpoczęli bardziej żywiołowo i zdecydowanie. Mecz się wyraźnie wyrównał i to piłkarze gospodarzy mieli swoje sytuacje bramkowe. Jednak w 47 min. spotkania to Wissa podwyższyła wynik na 2:0. Bramkę zdobył Tomasz Dąbrowski. W 48 min. po szybkiej akcji całego zespołu Promienia uderzał na bramkę Grzegorz Kiszło, bramkarz sparował strzał do boku, a kolejny strzał tym razem Szymona Kolendo ręką zatrzymał obrońca gości. Sędzia bez namysłu podyktował rzut karny i ukarał Macieja Kurcewicza czerwoną kartką. Rzut karny pewnie wykonał Łukasz Godlewski zdobywając bramkę na 1:2.

Grając w przewadze Promień coraz częściej atakował co przyniosło efekt w postaci stwarzanych groźnych sytuacji pod bramką gości. W 56 min. Marek Kulikowski z kilku metrów nie trafił do bramki w 100/% sytuacji. W 57 min. piłka po strzale Łukasza Godlewskiego uderzyła w poprzeczkę i spadła pod nogi Szymona Kolendo, którego strzał obrońcy wybili na rzut rożny. Promień do końca spotkania atakował a goście wyprowadzali groźne kontrataki. Kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek nie wykorzystali Tomasz Kiljańczyk , Mateusz Zambrowski. Pomimo kilku sytuacji bramkowych z obu stron wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Skład drużyny Wissy: Sosnowski, Marcinkiewicz K, Nikitin (70 min Doliwa), Guzowski, Berezovskyi (89 min Jakubczyk), Kurcewicz, Wojtkielewicz, Lisowski, Kiljańczyk (80 min Marcinkiewicz E), Zambrowski, Dąbrowski (65 min. Marcinkiewicz P).