Marcowe wybory uzupełniające do Senatu są ważne

0

Sąd Najwyższy orzekł, że przeprowadzone 6 marca 2016 roku wybory uzupełniające do Senatu RP w okręgu łomżyńsko-suwalskim, które wygrała zgłoszona przez PiS Anna Maria Anders, są ważne. Do sądu wpłynął jeden protest przeciwko ważności wyborów…

W uzasadnieniu uchwały Sadu Najwyższego czytamy, że ze sprawozdania Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że  nie są jej znane fakty, które mogą być podstawą kwestionowania ważności wyborów. Za uznaniem wyborów za ważne wnosili Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, ale także Prokurator Generalny. Co prawda do sądu wpłynął jeden protest przeciwko ważności wyborów, ale nie był rozpatrywany, bo nie spełniał wymogów formalnych określonych w Kodeksie Wyborczym.

Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie ważności wyborów zapała w ubiegłym tygodniu.

4lomza.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress