Maseczka dla każdego mieszkańca Gminy Szczuczyn

0

Od środy 15.04.2020 r. rusza gminna akcja dostarczania darmowych maseczek ochronnych dla mieszkańców Gminy Szczuczyn. W trosce o bezpieczeństwo wolontariuszy dostawy będą odbywać się bezkontaktowo, a maseczki  będą zostawiane na ogrodzeniu posesji lub pod drzwiami domu. Akcja ma potrwać do piątku.

Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński  kilka dni temu zdecydował, iż zleci uszycie maseczek dla każdego mieszkańca naszej gminy. Maseczki mają pomóc mieszkańcom w ochronie podczas epidemii koronawirusa. Jak mówi Kuczyński, od czasu epidemii bardzo trudno  je kupić, a jeżeli już to zazwyczaj osiągają zawrotne ceny. Dlatego podjęto decyzje o darmowym przekazaniu 3 maseczek do każdego gospodarstwa domowego na terenie Gminy Szczuczyn. Maseczki są wielokrotnego użytku po upraniu i wyprasowaniu. 

Przypominamy, że od czwartku 16.04.2020 zaczyna obowiązywać nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeniach publicznych. Oprócz maseczki  dopuszczalne jest także zakrycie twarzy np. tzw. kominem, chustą, szalikiem itp.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress