Materiały edukacyjne dla BCK w Szczuczynie

0

W ostatnich dniach Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie otrzymała zestawy materiałów edukacyjnych z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Są to między innymi:

– dwie bardzo ciekawe wystawy opowiadające o Holokauście i Polakach ratujących Żydów w okresie drugiej wojny światowej

– teki edukacyjne na temat różnych okresów w historii Polski (z bogatymi materiałami historycznymi, kartami pracy i scenariuszami warsztatowymi)

– biografie wielkich polskich patriotów

– unikalne skany historycznych dokumentów

– zróżnicowane tematycznie publikacje o wojskowości i walkach o niepodległość Polski oraz Ojcach Niepodległości

– zeszyty historyczne

– gry i puzzle edukacyjne, zestawy modelarskie, materiały plastyczne dla najmłodszych

– kopie historycznych grawertonów w formie przypinek

– unikalną publikację, na którą składają się film „Z wycieczki stowarzyszenia weteranów do Polski” w postaci płyty Blu-ray wraz z książką. W tekście, poza faktami z dziejów Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce (SWAP) i pochodzeniu filmu, znaleźć można także interesujące ciekawostki związane z samą wycieczką Polonusów do Polski.

Serdecznie dziękujemy zespołom w/w instytucji za współpracę i przesłane materiały, które z pewnością ucieszą uczestników planowanych w BCK w Szczuczynie przyszłych zajęć i wydarzeń (oby stało się to jak najszybciej!) oraz naszych Czytelników i Użytkowników.

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress