Medal Komisji Edukacji Narodowej dla śp. Zygmunta Kruszyńskiego.

0

W dniu 15 października 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Grajewie Pani Beata Pietruszka – Podlaski Kurator Oświaty w obecności Pana Waldemara Remfelda – Starosty Powiatu Grajewskiego oraz Pana Tomasza Cebelińskiego – Wicestarosty dokonała uhonorowania Medalem Komisji Edukacji Narodowej śp. Zygmunta Kruszyńskiego.

Zygmunt Kruszyński pracę w zawodzie nauczyciela rozpoczął w 1966 r. w Działdowie. Od 1978 do 1984 roku dyrektor Szkoły Podstawowej w Białaszewie. W latach 1984 – 85 uczył geografii w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie, przez następne dwadzieścia jeden lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie. Sprawował też funkcję Przewodniczącego Rady Miasta w Grajewie (1994 – 1998); radnego Powiatu Grajewskiego (2002 – 2006, 2014 – 2018); zastępcy Burmistrza Miasta Grajewo (2013 – 2014); Starosty Powiatu Grajewskiego (2016 – 2018).

Medal odebrała żona zmarłego – Pani Lucyna Kruszyńska wraz z synem Markiem.

Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznaje Minister Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x